Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya mecraları işletmelerin, şirketlerin ve markaların hedef kitleleri ile yakın temas kurduğu platformlara denir. Bu platformlar üzerinden şirketler müşterilerine en hızlı yoldan herhangi bir ücret ödemeden ulaşabilme imkanı yakalıyor. Doğal yani organik bulunan takipçi kitlelerine ücretsiz bir şekilde erişebildiği gibi yeni takipçilerine ulaşabilmek ve onları da markalarıyla tanıştırmak için düzenli içerik ve reklam yönetimi yapması gerekiyor. Sosyal medya mecralarında destek almak isteyen müşterilerin tercih ettiği hizmet alanına da Sosyal Medya Danışmanlığı denilmektedir.

Markalar Neden Sosyal Medyayı Tercih Ediyor?

Markaları dijital alanda en iyi yansıtacak mecralar sosyal medya platformlarıdır. Çünkü bu platformlar markaların özgür bir çalışma alanı sunmaktadır. İstediğini seçme, istediğini paylaşma ve kitlesini istediği gibi yönlendirme hakkına sahiptir. Tabi hangi platformda çalışması gerektiğini analizlerimiz sonrası belirlemekteyiz. Örneğin Restoran, cafe veya gıdaya yönelik bir işletme iseniz fotoğraf çekimleri ve video çekimlerinin ön planda olması gerektiği için Instagram ve Youtube tercih edilir. Kitleniz daha kurumsal kişilere hitap ediyor ve Endüstriyel alanlarda hizmet veriyorsanız Linkedin ‘ i etkin olarak kullanabilirsiniz.

Markalar Neden Sosyal Medyayı Tercih Ediyor?

egegen Sizler İçin Sosyal Medya Yönetiminde Neler Yapar?

egegen olarak müşterilerimize sosyal medya platformlarında süreci aşağıdaki gibi yönetiyoruz.

İçerik Yönetimi Ve Üretimi

İçerik Yönetimi Ve Üretimi

Kitle analizlerini yaptıktan sonra müşterilerimize en uygun içerik üretimlerini gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya yönetimi yaptığımız platformlarda Blog yazılarımızı, görsellerimizi , videolarımızı ve özel gifler ile firmayı en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyoruz.

Sayfa Moderasyonu

Sayfa Moderasyonu

Hesap moderasyonu hizmetimiz ile takipçilerimizin yorumları, beğenileri ve tüm aksiyonları anlık olarak yanıtlanır. Takipçilerimize en hızlı dönüşü gerçekleştirilerek müşteri memnuniyetini ön plana alıyoruz.

Omni Channel Sosyal Medya Takibi

Omni Channel Sosyal Medya Takibi

Markanız ile problem yaşayan insanlar sizlerle doğrudan iletişime geçmeyip sosyal medya mecralarında şikayetlerini oluşturmaktadır. Bu şikayetleri anlık takip ederek herhangi bir kriz durumunda markanıza bunları raporlayıp gerekli çalışma planlamalarını çıkarmaktayız.

Özetleyecek olursak:

Özetleyecek olursak:

Sosyal medya yönetimi kolay gibi gözükse de aslında yönetimi çok zordur. Çünkü markanızı yansıtacak ve kitlenizle yakın ilişkiler kurabileceğiniz paylaşımları yapmak kolay bir işlem olmayacaktır. Yapacağınız bir paylaşım çok beğeni alabildiği gibi birçok tepkiyi de çekme ihtimali bulunmaktadır. Şimdi sizlere egegen’ in Sosyal Medya Yönetimine bakış açısından bahsedelim:

  • Çalışmanın yapılacağı işletmenin, kurumun veya şirketin sosyal medya hesapları oluşturulur ve yönetilir.
  • Sosyal Medya hesaplarının reklam stratejileri ve takibi yapılır
  • Sosyal Medya üzerinden gelen kullanıcıların yorumları, önerileri ve eleştirileri tek tek not alınır firmaya sunulur.
  • Sosyal Medya görsel tasarımları yönetilir ve creative fikirler üretilir.
  • Sosyal Medya Reklamları üzerinden gelen dönüşümler firmaya belli bir periyotlarda sunulur.
  • Çalışma yapılan markaya olan güvenin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılır.
  • Markanın sürekli olarak güncel içerikler üretilmesine sağlar.

Sosyal Medya İle İlgili Blog

Sosyal Medya Yönetimi Tarafında Sıkça Sorulan Sorular