Web Tasarım

Bir web sitesine ihtiyacınız olabilir ya da şu anki web siteniz size yetmiyor olabilir. Kurumsal web sitesi yaptırmak istiyor olabilirsiniz ya da kişisel markanız için bir e-ticaret sitesi hayal ediyorsunuzdur. Web sitesi ile ilgili ihtiyacınız ne olursa olsun siz egegen’e geldiğinizde biz markanıza uygun çözümlerle işe başlamanın mutluluğunu duyuyor olacağız.

Kurumsal, Profesyonel ve Ergonomik Web Tasarım

Web Tasarım Süreçleri

Web tasarım çok aşamalı bir süreçtir ve bu aşamaların tümünde istisnasız kullanıcı deneyimi (web sitesi ergonomisi), responsive (mobil ve tablet cihazlara uyumlu) ve arama motoru botlarının kolaylıkla tarayabileceği bir kod yapısı göz ardı edilmemesi gereken kavramlardır.

Planlama

Yine web tasarımın tam performanslı bir süreç olması adına tasarımın hangi ihtiyaçları karşılayacağı, hizmet vereceği sektörün yapısı, hitap ettiği kitle ve bu kitlenin beklentilerinin tahminlenmesi önemli noktalardır.

Kullanıcı Odaklı Tasarım

Kurumsal kimliğinizi ve hizmet verdiğiniz sektör, satışını yaptığınız ürün ya da kişisel markanızın profesyonelliğini tam anlamıyla yansıtacak bir web tasarım ile dijital dünyaya merhaba diyebilir, potansiyel müşterilerinize “kullanıcı odaklı” bir tasarım ile ulaşırken çok daha efektif bir dijital pazarlama süreci olan SEO çalışmalarına arama motorlarına uyumlu kodlanan tasarım ile sağlam bir zemin hazırlayabilirsiniz.

Web Tasarım Blogu

İhtiyaç ve Beklentilerin Belirlenmesi

Doğru tasarım stratejisi oluşturabilmek adına web sitesinin hangi amacı hizmet edeceği ve hangi beklentileri karşılayacağını tarafınızdan aldığımız yönlendirmelerle detaylandırıyor, bu süreçte belirlediğimiz ihtiyaç ve beklentileri “ilgili sektörün dinamiklerini” de dikkate alarak süreç analizi yapıyoruz.

Tasarım Stratejisinin Oluşturulması

İnsan ve ergonomi kavramlarını bir araya getirdiği bu adımda tasarım stratejimizi oluştururken internet sitesinin yer alacağı sektörün dinamiklerini ve bu sektördeki potansiyel müşteri kitlesinin olası davranışlarını analiz ediyor; bir araya getirdiğimiz bu analizleri tasarımın font yapısından menü yerleşimine kadar en ufak detayda dahi değerlendiriyoruz.

Tasarımın Kodlanması

Beklentilerin, ihtiyaçların, sektörün dinamiklerinin ve hedef kitle davranışlarının analiz edilmesi süreçlerinde elde edilen verileri ile inşa ettiğimiz tasarımı kodlamaya başlıyor, kodlama sürecinde arama motoru optimizasyonu çalışmalarını destekleyecek canonical kod, breadcrumb, title tag hiyerarşisi vb. teknik detayları da dikkate alıyoruz.

Olası Revize ve Düzenlemelerin Değerlendirilmesi

Analizler sonucunda oluşturduğumuz stratejimize bağlı kalarak SEO performansı ve responsive (mobil ve tablet cihazlara da uyumlu) ve ergonomi kavramlarını da dikkate alınarak kodladığımız tasarımı birlikte değerlendiriyor ve olası revizeleri tespit ederek son onayı alıyoruz.

Tasarımın Yayına Alınması

Kullanıcı odaklı, responsive ve SEO uyumlu tasarımda olası revize ve düzenlemeleri uyguladıktan sonra son şeklini verdiğimiz haliyle yayına alıyor ve işletmenizin ya da kişisel markanızın dijital dünyada görünür olması yolunda ilk ve en önemli adımı atıyoruz.

Web Tasarımda egegen

egegen’in beklentiler ve ihtiyaçları detaylandırarak başladığı ve kullanıcı deneyimi, mobil uyumluluk, site hızı ve arama motoru optimizasyonu kavramları etrafında şekillendirerek kusursuz ve web trendlerine uyumlu bir kodlama ile sonlandırdığı web tasarım süreciyle ilgili hemen bilgi almak ve dijital dünyadaki binlerce potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlayacak ilk adımı doğru ve eksiksiz bir şekilde atmak adına tek yapmanız gereken web tasarım uzmanlarımızla iletişime geçmek !

Web Tasarım Çalışma Örnekleri

Web Tasarım Öncesinde Sıkça Sorulan Sorular

Web tasarım hizmeti almadan önce hizmet sürecini ve web tasarımın önemine ilişkin yanıtını merak edebileceğiniz soruları sizin için derledik !