İçerik Pazarlaması

egegen içerik pazarlama hizmeti ile dijital pazarlama stratejinize en uygun içerikleri üretir. İçerikleriniz hem milyonlara erişerek marka bilinirliğinizin artmasına katkı sağlar!

İçerik Pazarlaması

egegen olarak; yeni nesil dijital iletişim ve pazarlama, yeni medyada markanın hedef kitlesinin dikkatini çekecek içerikler hazırlayarak, yeni veya mevcut müşterilerin zihinlerinde markaya olan dikkati ve kaliteyi olumlu yönde etkileyecek içerikleri sizler için hazırlıyor, markanızın hem kullanıcı gözünde hemde Google tarafında olumlu bir izlenim oluşturmasını sağlamaktayız.

Online dünya ile birlikte artık firmalar hedef kitlelerine ulaşmaları için dijital dünyayı kullanmaktadır. Şirketin büyümesini, dikkat çekmesini ve olumlu bir imaja sahip olmasını sağlayacak içeriklerin hazırlanması, SEO uyumlu bir şekilde yayınlanması için aksiyon almaktayız. Hedef kitleyi etkilemek için doğru stratejileri uygulamayı hedefleyen içerik pazarlaması ile hizmetinizi ya da ürününüzü daha etkili bir şekilde yansıtma olanağını egegen ile bulabilirsiniz!

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması, marka sadakati ve doğru anahtar kelimelerle hedef kitleyi harekete geçirmeyi, satın alma eğilimini ve doğru stratejiyi oluşturmayı amaçlar. İçerik pazarlaması, pazarlama yöntemlerinden çok farklı bir süreçte ilerlemektedir. Burada talep edilenleri kullanıcılardan beklemek yerine farklı bir yöntem olan, satın alma eğiliminde oldukları ürünleri ya da hizmetleri gözlemleyerek bu konu hakkında detaylı bir çalışma yapılmasıdır. İçerik pazarlama sayesinde kullanıcılar için merak edilen ve onların zihinlerine etki sağlayabileceğiniz içerikleri yansıtmak oldukça önemlidir. İçerik pazarlamasında gereken bütün eklentileri, donanımı, araçları kullanarak hedef kitleye ulaşmayı planlamak buradaki asıl hedefimizdir.

İçerik Pazarlaması Neden Önemlidir?

İçerik Pazarlaması Neden Önemlidir?

İçerik pazarlaması firmanızı ya da satmakta olduğunuz ürünü daha iyi kullanıcıya aktarmak için ve daha bilinir hale gelebilmesi için hedef kitlenizi bilgilendirmek ve ilgi alanlarını inceleyerek o konularda verimli çalışma sağlamak için önemlidir. Aslında önemli olan detay ilgi çekici içerik oluşturmaktır. Yazıya ya da farklı bir konudaki içeriğe ulaşım sağlayan kullanıcılar hem firma hakkında hem site hakkında hemde o ürün hakkında detaylı bir çıkarım yapmaktadır. Bu çıkarımlar sayesinde hem başkalarına bunu yansıtabilir hemde bir sonraki alışverişinde ilk uğrayacağı firmalar arasında yer alabilirsiniz. Bu nedenle müşterilerinizin istediği fikirleri doğru algılamalı içeriğinizi ona göre pazarlamaya çalışmalısınız. Sadece içerik pazarlama stratejileri ile markanıza değer katabilir, markanızı o sektörde bilinir hale getirebilirsiniz. İçerik pazarlamasında içerik, tüketici ilgisini ve merakını uyandırmak çok daha önemli olup bu konuda yapacağınız çalışmalar örneğin Video, metin veya görsel içerikleri yazılarda geçirmeniz kullanıcıyı kazanmak belkide o sektöre iyi bir giriş yapmanıza olanak tanıyacaktır.

İçerik Pazarlaması Stratejilerinde Nelere Dikkat Edilir?

İçerik Pazarlaması Stratejilerinde Nelere Dikkat Edilir?

Bir markanın mevcut veya potansiyel müşterilerine en iyi şekilde ulaşması için sağladığı görsel, yazıda kullanılan dil ve görsel anlamda zenginleştirilen içerikler, içerik pazarlamasını ifade eder. İçerik pazarlaması ile ürünlerin bilgilerini doğru yansıtmak ilgi çekici kelimelerle kullanıcıyı yakalamak için en etkili yöntem olmasından dolayı satışlarda da olumlu bir ivmelenme sağlayacaktır. İçerik pazarlaması, bağlantı kurmanın en verimli yolunu sağlamaktadır. İçerik pazarlaması nasıl yapılır süreci için ilk olarak içeriğin bilgisi ve formatı belirlenir. Daha sonra hangi kanallardan aktif bir şekilde yayına alınacağı kararlaştırılır. Hedef kitleye ulaşmak için en doğru dijital kanal seçilmelidir. İçerik video, fotoğraf ve metinle desteklenerek daha etkili bir içerik çalışması sağlanmaktadır. İçerik pazarlamasına dair birkaç veriyi sizle paylaşmamız gerekirse;

Hedef Kitle Analizi

Hedef Kitle Analizi

Hedef kitle analizi yaparken sattığınız ürünün veya sunduğunuz hizmetin kimlere hitap ettiğini tespit etmek önemlidir. Belirlenen hedef kitlelerde onları etkileyen faktörleri tespit etmek ve yaş grubu ya da cinsiyet olarak özelliklerini tespit etmek bu kişilerin hizmetinizi ya da ürününüzü satın almaya karar vermesinde en önemli etkenlerden bir tanesidir.

İçerik Belirlenmesi

İçerik Belirlenmesi

Hedef kitlenizi tespit ettikten sonra içeriklerimizi beklemekteyiz. Özellikle samimi, sonuca ulaştıracak, harekete geçirici, yenilikçi bir tarzda içerikleri yansıtmak için gerekli eklentiler kullanılabilir, satış için daha etkili bir dil ile kullanıcıyı firmanıza karşı olumlu yaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Analiz ve Raporlama

Analiz ve Raporlama

Aslında en önemli adımlar arasında yer alan içeriklerin analizi ve raporlanması ile o içeriğin ne kadar verimli olduğu denetlenmektedir. Bu denetleme sonucunda içeriğin Google gözündeki halini ölçerek gerekli olan düzenlemeler yapılır. Bu çalışma içerisinde hem geriye dönük hem de ileriye dönük stratejileri tekrar gözden geçirerek planlamada önemli değişikliklere imza atabiliriz.

İçerik Pazarlama Hizmeti

İçerik Pazarlama Hizmeti

İçerik pazarlama hizmetleri, markanız için pazarlama faaliyetleri yürüten içerik ve pazarlama uzmanlarımızdan oluşan, birçok firmaya hizmet verdiğimiz egegen takibinde yapılmaktadır. Hizmetlerimiz arasında markanıza ve marka kimliğinize uygun içerik üretmek, hedef kitleye ulaştırmak ve yapılan işlerin analizi sağlanmaktadır. İçerik pazarlama hizmetleri, firmaların pazarda daha etkin bir rol almasını sağlayan ve rekabete ayak uydurmamız gereken aksiyonları alan bir hizmettir. Pazarlama stratejilerini sosyal ve güncel konularla ele alarak, günümüz piyasa şartlarında rakiplerinizden bir adım öteye gitmenizi sağladığımız çalışmalar ile sizde satışlarınızı egegen ile katlayabilirsiniz!