Kocaeli SEO

Organik görünürlüğünüzü artırarak potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve böylelikle markanızı büyütürken rakiplerinizin birkaç adım önüne geçmek istiyorsanız sektörü, hedef kitleyi, mevcut durumu ve rakipleri detaylı analiz ederek oluşturduğumuz SEO stratejimizi hemen inceleyebilir, Kocaeli SEO danışmanlık sürecimiz hakkında uzmanlarımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kocaeli SEO Danışmanlığı

SEO Nedir?

SEO Nedir?

Markasını büyütmek isteyen gerçek ya da tüzel kişilerin son yıllardan en sık karşılaştığı kavramlardan biri olan arama motoru optimizasyonu (SEO); markaya ait internet sitesinin, birçok ürün ve hizmet ihtiyacının giderildiği arama motorlarında potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi adına internet sitesinde yapılan iyileştirme çalışmalarıdır. İnternet sitesinin SEO uyumlu hale getirilmesi yalnızca arama motoru değil kullanıcı deneyimi ile de ilişkili bir konudur ve buna bağlı olarak; SEO çalışmalarında tek yönlü bir bakış açısı değil tüm deneyimleri iyileştirmeye yönelik çok yönlü bir anlayış benimsenmelidir. Bu çok yönlü anlayış içerisine;
- Arama motorlarının internet sitesini tarama ve indekslemede sorun
yaşamaması,
- Sitede yer alan tüm sayfaların ulaşılabilir olması,
- Kullanıcının aradığı sayfaya en hızlı şekilde erişmesi ve kolaylıkla erişmesi,
- Rakiplerin SEO stratejileri,
- Erken dönemde alınabilecek hızlı aksiyonlar
- Hedef kelime gruplarında kullanıcıların arama eğilimi
ve daha birçok nokta dahil edilebilir. egegen’in uzmanlığı ile fark yaratan SEO ekibi ile hemen iletişime geçerek internet sitenizin SEO uyumluluğu ve performansı hakkında daha fazla bilgi alabilir, hedef kelime grupları ve sektörünüze uygun SEO danışmanlığı ile markanızı büyütmeye doğru noktadan başlayabilirsiniz.

Kocaeli SEO Danışmanlığı

Kocaeli SEO Danışmanlığı

Kitlelerin ürün ve hizmet arayışlarında arama motorlarını kullanma eğiliminin artış göstermesiyle birlikte arama motorları, markalar için potansiyel müşterilerine ulaşabilecekleri en önemli kanallardan biri haline gelmiştir.

İnternet sitesinin yalnızca bir ya da birkaç noktasının değil bütününün optimize edildiği bir sürece işaret eden Kocaeli SEO danışmanlığı kapsamında egegen’in sunduğu hizmetler;

- Mevcut durum analizi ile internet sitesinin arama motoru boyutundaki teknik hatalarının (Heading hiyerarşisi, meta title ve description alanları, canonical tag vb.) listelenmesi ve doküman haline getirilmesi,

- Backlink profilinin analiz edilerek zararlı backlinkler varsa bunların Google’a bildirilerek kaldırılması,

- Hedef kelime gruplarının geniş çaplı bir kelime araştırması sonucu tespit edilerek bu kelime gruplarına hangi sayfa yapılarıyla çalışılacağının belirlenmesi yani web site mimarisinin kurgulanması,

- Rakiplerin analiz edilerek SEO stratejilerinin ortaya konulması ve SWOT analizi ile güçlü yönleri, zayıf yönleri, fırsatlar ve tehditlerin tespit edilmesi,

- Alınan aksiyonların ve bu aksiyonlar sonrasındaki değişimlerin düzenli raporlanmasıdır. Tüm bu aksiyonları oluşturduğu plan çerçevesinde eksiksiz bir şekilde uygulayan uzmanlarımız, sonuçların takibinde ve yine sürecin detaylandırılmasında kullandığı kapsamlı analiz araçları ile SEO’da fark yaratacak uygun zemini hazırlar.

Tüm bu aksiyonları oluşturduğu plan çerçevesinde eksiksiz bir şekilde uygulayan uzmanlarımız, sonuçların takibinde ve yine sürecin detaylandırılmasında kullandığı kapsamlı analiz araçları ile SEO’da fark yaratacak uygun zemini hazırlar

Kocaeli SEO Fiyatları

Kocaeli SEO Fiyatları

Arama motoru optimizasyonu; internet sitesi, rekabet edilen sektör, sektörleri rakipler, hedef kitle ve projenin hedefleri gibi başat unsurlara bağlı olarak özelleştirilmesi gereken bir süreçtir ve birçok faktörün yer aldığı bu süreçte danışmanlık fiyatları da bu faktörlere bağlı olarak şekillenir.

Örneğin; 30’dan fazla kategorisi ve 2000’den fazla ürünü olan bir e-ticaret sitesi ile yalnızca lokalde hizmet sunan ve çeşitli blog içerikleriyle organik görünürlüğünü artırmak isteyen bir diş kliniğinin SEO sürecinden beklenti ve ihtiyaçları birbirinden çok farklıdır. Nitekim bu fark fiyatlandırmaya da yansır ve yoğun tempo, analiz ve uygulama gerektiren e-ticaret sitesi için danışmanlık fiyatı diş kliniğine kıyasla daha yüksek olur.

egegen’de Kocaeli SEO danışmanlığı kapsamında fiyatlandırma yapılırken uzmanlarımız, bir önceki satırlarda sıraladığımız faktörleri dikkate alarak ortaya bir süreç koyar ve fiyat teklifi de bu sürece ve detayındaki aksiyon planına bağlı olarak belirlenir.

Kocaeli SEO Danışmanlığında Neden egegen?

20 uzun yıldır dijital pazarlamanın tüm alanlarında kompakt bir şekilde çalışan egegen, SEO danışmanlığı kapsamında veri temelli yaklaşımı, kurumsallıktan ödün vermeyen yapısı ve uzman insan kaynakları ile fark yaratır. egegen’de SEO stratejileri mutlaka birçok farklı analiz aracı kullanılarak oluşturur ve yalnızca veriler ile değil doğrudan sektörden alınan dönütlerle de bu strateji kusursuz hale getirilir.

egegen’in başarısının arkasında yatan noktalardan biri de; farklı alanlarda uzmanlaşan insan kaynaklarıdır. Örneğin; internet sitenizin arama motorlarındaki organik görünürlüğünü SEO çalışmaları ile artırmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız fakat web sitenizin teknik altyapısı buna müsait değil. Bu tip durumlarda anında çözüm odaklı bir yaklaşım gösteren egegen, web tasarım sürecini sektörün dinamikleri ve markanın beklentilerine bağlı olarak şekillendiriyor ve SEO çalışmalarının temelini sağlam bir zemine oturtmayı başarıyor.

Kocaeli SEO’da Sıkça Sorulan Sorular

egegen’in kurumsal ve profesyonel Kocaeli SEO danışmanlığı ile ilgili yanıtını merak ettiğiniz soruları bu alanda bulabilir, çok daha fazlası için SEO uzmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kocaeli SEO stratejinizi oluşturur ve uygularken hangi analiz araçlarını kullanıyorsunuz?

İnternet sitesinin mevcut durumunu (sıralama aldığı kelimeler, backlink profili vb.) ve teknik altyapısını analiz ederken Semrush, Screaming Frog ve Oncrawl kullanıyor; hedef sorguların takibinde internet sitesinin genişliğini de dikkate alarak SEOmonitor tool’unu tercih ediyor, sektör analizinde ise Similarweb kullanırken rakiplerin SEO stratejilerini de Ahrefs analiz aracı ile belirliyoruz.

Kocaeli SEO hizmeti boyunca egegen’den düzenli rapor alacak mıyım?

egegen; Kocaeli SEO hizmetinin ilk adımı olan mevcut durum analizinden sürecin son adımına işaret eden sonuçların takibine kadar geçen bölümde alınan tüm aksiyonlar, bu aksiyonların sonuçları ve projenin hedeflerini düzenli olarak raporlar ve aylık toplantılarda üzerinden geçerek markanın sektör deneyiminden de yararlanır.

Kocaeli SEO danışmanlığında organik görünürlüğüm ne zaman artar?

Sıralama sonuçlarındaki değişimin hangi zaman periyodunda ortaya çıkacağını etkileyen birçok değişken vardır ve bunların başında; internet sitesinin mevcut durumdaki performansı ve teknik hataları gelir. Detaylı analizler sonucu oluşturulan SEO stratejisi, herhangi bir altyapısal problem ile karşılaşılmadan eksiksiz bir şekilde uygulandığı takdirde ilk 3 aylık periyotta toparlanma, takip eden dönemde ise belirgin bir organik görünürlük artışı beklenebilir.

Kocaeli SEO danışmanlığında süreç nasıl işliyor?

Kocaeli SEO danışmanlığında ilk adımı internet sitesinin mevcut durumunun birçok farklı açıdan detaycı bir şekilde analiz edilmesiyle atarak çalışmalarımızı doğru zemin üzerine inşa ediyoruz.

Takip eden adımda ise sektörün dinamiklerini ve rakiplerin SEO stratejilerini çeşitli analiz araçları ile detaylandırıyor, böylelikle bakış açımızı daha da genişleterek rakiplerimizin ve sektörün güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarıyoruz.

Analiz süreçlerimizi tamamladığımızda aksiyon almaya başlıyor ve her bir aksiyonu dijital pazarlamanın diğer çalışma kanallarıyla senkronize şekilde planlayarak uyguluyoruz.

Temel süreç şemasının son adımında ise aksiyonlarımızı ve bu aksiyonlar sonucunda internet sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğünün ne yönde değiştiğini raporluyor, periyodik kontroller ile fark yaratıyoruz.

Kocaeli SEO hizmetinin fiyatlarını nasıl belirliyorsunuz?

Danışmanlık fiyatlarımızı belirlerken; internet sitesinin mevcut durumdaki altyapısını ve bu altyapının yarattığı teknik problemleri, sektörün dinamiklerini, rakiplerin SEO stratejilerini ve markanın beklentilerini dikkate alıyor, böylelikle birçok farklı bakış açısını bir araya getirerek fiyat/performans çizgisinde optimum yaklaşımımızdan ödün vermeden danışmanlık fiyatlarımızı oluşturuyoruz.

Kocaeli SEO danışmanlığı dijital pazarlamada tek başına yeterli midir?

SEO, dijital pazarlama kanalları içerisinde artan payıyla dikkat çeken bir çalışma alanıdır ve markaların organik görünürlüğüne hitap etmesi ile bu alandaki en büyük paya sahiptir fakat dijital pazarlama çalışmalarının bütünü için tek başına yeterli değildir. Dolayısıyla SEO’yu web tasarım, sosyal medya yönetimi ve Google Ads başta olmak üzere diğer dijital pazarlama kanallarında bağımsız bir alan olarak düşünmek mümkün değildir.