Instagram QR Kod Özelliğini Hayata Geçirdi

Instagram QR Kodu

Instagram’ın, Ad Etiketi özelliği (kullanıcılara özel çıkartmalar oluşturarak diğer kullanıcılar tarafından bu çıkartmaları uygulamaya okutarak ekleyebilme) uzun süredir kullanımda olmasına rağmen neredeyse hiç kullanılmıyordu. Bunun üzerine Instagram, QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıl Japonya’da test bu özellik artık tüm dünyada aktif hale gelecek.

Instagram QR Kod ile erişim

Tüm Instagram kullanıcıları profil menüsünden kendi QR kodunu görebilecek ve aynı zamanda Instagram Stories kamerasından veya QR kod tarayabilen herhangi bir kamera uygulamasından QR kodları okuyabilecek, hesabı görebilecek ve çeşitli bilgilere erişebilecek.
Kullanıcıların kolaylıkla diğer kişisel hesaplara ulaşabilmesinin yanında Instagram, QR kod ile özellikle işletme hesaplarına daha kolay bir şekilde erişim sağlamayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like
en çok kullanılan sosyal medya siteleri
Read More

Sosyal Medya Siteleri

Günümüzde akıllı cihazların artmasıyla ve internet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte sosyal paylaşım ağları da artış göstermektedir. Sosyal medya platformları…