Tiktok, Trump Yönetimine Dava Açtı!

Çin merkezli, dünyanın popüler uygulamalarından biri olan Tiktok, Trump’ın sosyal medya uygulamasına getirdiği yasağa ilişkin ABD hükümetine dava açtı.

Geçtiğimiz günlerde Trump, “Tiktok veri topluyor” gerekçesiyle uygulamanın geliştiricisi ByteDance’ın, Tiktok’u Microsoft’a 15 Eylül tarihine kadar satması gerektiğini söylemişti. Yoksa platformun yasaklanacağını aktarmıştı. Daha sonra ise Trump, 45 gün sonra yürürlüğe girecek bir iş yapmayı yasaklama kararnamesine imza attı ve uygulamanın 45 gün içinde bir ABD şirketi tarafından satın alınmazsa tamamen kapatılacağını belirtti.

Tiktok ise bu hamleye karşı Trump’ın kararının siyasi olduğunu öne sürdü. İyi niyetli ulusal güvenlik endişelerine dayanmadığını belirterek bu karara karşı çıkmak için yasal haklarını kullanacağını söyledi.

ABD’de 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan dev platform, yasal olarak mücadelesini sürdürürken Trump’ın Tiktok’un satılması için verdiği sürenin de sonuna geliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Read More

Samsung Note 7 Tekrar Geliyor!

Yapılacak Galaxy S8 lansmanı öncesinde Samsung Note 7 için yapılan geri dönüşüm planları ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya…
Read More

egegen Trend Raporu – 29 / Şubat 2020

egegen Trend Raporu’nun 29. sayısında sosyal medya mecralarının yeni güncellemelerinden, yeni uygulamalara; hikaye özelliklerinden, yaratıcı tasarım çalışmalara kadar…