İstanbul SEO

“İnternet sitem var fakat internet dünyasında müşterilerime ulaşamıyorum.” diyorsanız doğru yerdesiniz. Sektörel tecrübemiz, yenilikçi yaklaşımımız ve sektördeki gelişim ve değişimlere uyum sağlama kabiliyetimiz ile İstanbul SEO danışmanlığında fark yaratıyor, markanızın satışını yaptığı ürünleri ya da sunduğu hizmetleri hedef kitlenize ulaştırarak pazar payınızı büyütmenize yardımcı oluyoruz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir ?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir ?

“İnternet kullanıcılarının her geçen gün daha fazla zaman geçirmeye başladığı arama motorlarında bir markanın görünür pozisyonlar elde etmesi adına yapılan çalışmaların bütünü. olarak" tanımlayabileceğimiz SEO (Search Engine Optimization), dijital pazarlamadaki payı markanın faaliyet gösterdiği sektöre bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte arama motorlarının artan önemiyle birlikte en önemli pazarlama kanallarından biridir.

SEO Neden Önemli ?

SEO Neden Önemli ?

Dijital kavramının yaşantımızdaki payının artması ile paralel olarak kişisel ya da kurumsal markanızın yalnızca sosyal medya hesapları ya da internet sitesi aracılığıyla dijital dünyada görünmesi, potansiyel müşterilerine ulaşmanız adına yeterli bir strateji değildir. Tam bu noktada arama motorlarındaki organik sonuçlara yönelik çalışmaların bütününü kapsayan SEO’nun giderek artan önemi ve dijital pazarlama stratejisi içerisindeki yeri ortaya çıkar. 


SEO, bir internet sitesinin hedef sorgularındaki görünürlüğünün artarak potansiyel müşterilerine ulaşabilmesini sağlayabilmesi ile oldukça önemlidir ve diğer dijital pazarlama kanallarından farklı olarak doğru analizler üzerine inşa edilen SEO stratejisinin kalıcılığı da hayli yüksektir.

SEO ve Web Tasarım Arasındaki İlişki 

SEO’nun web tasarımdan ayrı düşünülmesi mümkün değildir çünkü yapılan optimizasyonların önemli bir kısmı internet sitesinin kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi ve arama motoru botlarının rahatlıkla tarayabileceği bir yapının oluşturulmasını kapsar.

Arama motoru botlarında başarılı bir internet sitesinin arkasında yatan temel noktalar web tasarım süreci ile inşa edilir ve menü yerleşiminden font seçimine, kod bloklarının sadeliğinden css ve js dosya boyutlarının minimuma çekilmesine kadar SEO sürecinin büyük bölümünde gündeme gelen aksiyonlar doğrudan web tasarım süreci içerisinde yer alır. Bu açıdan baktığımızda; doğru bir yapı üzerine inşa edilen SEO çalışmalarının çoğu zaman efektif bir web tasarıma sahip oldukları çıkarımını yapmamız mümkündür.

İstanbul SEO Danışmanlığı

İstanbul SEO danışmanlığı kapsamında detaylı mevcut durum ve sektör analizleri etrafında inşa ettiğimiz SEO stratejisi ile kişisel ya da kurumsal markanızın arama motorlarındaki potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlıyor, SEO’da yenilikçi ve sistematik yaklaşımımızın yanı sıra şeffaf süreç yönetimi ve tecrübemiz ile fark yaratıyoruz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN!
BİZ SİZİ ARAYALIM!

İstanbul SEO Blogu

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dünyasındaki son trendleri ve internet sitenizin görünürlüğünü artırmak adına ihtiyaç duyduğunuz ipuçlarını egegen’in her gün yenilenen SEO blogunda bulabilir, SEO uzmanlarımızla dilediğiniz anda iletişime geçerek merak ettiğiniz soruların yanıtını en güvenilir kaynaktan öğrenme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

İstanbul SEO Fiyatları

İstanbul SEO Fiyatları

Her markanın ihtiyaç duyduğu SEO stratejisi farklıdırve bu durumun İstanbul SEO danışmanlığı fiyatlarında belirleyici nokta olması dolayısıyla standart bir fiyatlandırmadan bahsetmek mümkün değildir. Danışmanlık sürecindeki diğer tüm detaylar gibi fiyatların da tam manasıyla tespit edilebilmesi adına öncelikle internet sitesinin teknik altyapısı ve alınması planlanan SEO aksiyonları tespit edilmeli yani kapsamlı bir mevcut durum analizi yapılmalıdır.

Kişisel ya da kurumsal markanızın dijital dünyadaki görünürlüğü olan internet sitenizin arama motorlarındaki mevcut performansı ve bu performansta geliştirilmesi gereken noktalarla ilgili tüm detayları hemen öğrenmek için SEO uzmanlarımızla hemen iletişime geçebilir, arama motoru algoritmalarındaki değişim ve gelişimi, markanın hedef kitlesinin beklentilerini ve yer aldığı sektörü dikkate alarak şekillendirdiğimiz SEO stratejimizle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

İstanbul SEO Danışmanlığında Neden egegen ?

İstanbul SEO Danışmanlığında Neden egegen ?

Dijital pazarlamanın en değerli kanallarından biri hiç şüphesiz SEO’dur ve Google’ın bir an dahi durmadan kullanıcı deneyimi temelinde güncellediği algoritmaları SEO’yu arama motorları için yapılan bir aksiyon süreci olmaktan çıkarmış, UX ve UI kavramlarıyla bütünleşmesinin önünü açmıştır.

Web tasarım, sosyal medya danışmanlığı, performans pazarlama, içerik pazarlama ve mobil uygulama yani dijital pazarlamanın tüm alanlarında entegre bakış açısı ve tecrübesiyle fark yaratan egegen, İstanbul SEO danışmanlığında da detaycı analizleri sonrasında oluşturduğu SEO stratejisini eksiksiz uygulayarak başarı odaklı bir yaklaşım benimser ve aksiyon planının her aşamasında şeffaf çalışma tarzını yansıtacak raporları ile müşterilerine sürecin tüm detaylarını aktarır.

İstanbul SEO Danışmanlığında Sıkça Sorulan Sorular

Markanızın dijital dünyadaki pazar payını artıracak en önemli kanallardan biri olan SEOçalışmaları kapsamında yanıtını merak edebileceğiniz tüm soruları burada bulabilir, çok daha fazlası ve sitenizin detaylı bir analizi için vakit kaybetmeden SEO uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul SEO danışmanlığı dijital pazarlama için yeterli midir ?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), dijital pazarlama stratejisi içerisinde çoğu zaman en önemli yere sahip olan ve conversion (dönüşüm) odaklı stratejilerin temeline yerleştirilen bir süreçtir fakat dijital pazarlama için tek başına yeterli bir kanal olduğunu söylemek büyük bir yanılgı olur.Bir markanın, hizmet sunduğu sektör ya da ürünlerini müşterilerine ulaştırdığı pazarın yapısına bağlı olarak SEO’nun dijital pazarlama stratejisi içerisindeki payı da değişkenlik gösterir. Örneğin; İstanbul’da hizmet veren ve lokal odaklı aramalarda potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen bir diş kliniği için dijital pazarlamada SEO’nun yanı sıra sosyal medya ve Adwords kanalları da hayli önemliyken, İstanbul’da danışmanlık hizmeti veren bir hukuk bürosu için ağırlıklı pazarlama kanalı SEO’dur.Dolayısıyla SEO’nun markanın dijital pazarlama stratejisi içerisindeki yerini belirlerken sektörün ve hedef kitlenin (persona) doğru analiz edilmesi büyük önem taşır.

İstanbul SEO danışmanlığında başarı garantisi var mı ?

SEO stratejimizi oluştururken yalnızca internet sitesinin mevcut durum analizini değil, markanın dijital dünyadaki görünürlüğünü ve hizmet verdiği ya da ürünlerini pazarladığı sektörün dinamiklerini de analiz ediyor, böylece SEO stratejimizi farklı dijital pazarlama kanalları ile kolaylıkla entegre olabilecek bir yapıya getiriyoruz. İstanbul SEO danışmanlığı kapsamında oluşturduğumuz stratejiyi eksiksiz bir şekilde uygulayarak başarı garantili bir süreç yönetimi vaat ediyoruz.

İstanbul SEO danışmanlığında ziyaretçi sayım ne zaman artar ? 

Google’ın sürekli güncellenen ve kullanıcı deneyimi sinyalleri ile gelişen algoritmaları dikkate alınarak organize edilen İstanbul SEO danışmanlığında, organik trafik yani ziyaretçi artışı hedef sorgular, sektörün yapısı ve internet sitesinin mevcut durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yalnızca arama motoru odaklı optimizasyonları değil, kullanıcı deneyimini geliştirecek aksiyonları da kapsayan SEO sürecinde yazılımsal altyapısı itibariyle bu süreci yürütmeye hazır olmayan bir internet sitesinde organik trafikte artış 5 - 6 aylık bir periyotta görülürken, planlanan aksiyonların mümkün olan en hızlı şekilde alınabileceği doğru yapılı sitelerde hedef sorgularda 3 aylık periyotta SEO görünürlüğü artacaktır.