Manisa Web Tasarım

Markanızın hizmet ya da ürün yelpazesini ve kurumsal kimliğini dijital dünyaya taşımanıza yardımcı olacak responsive, profesyonel ve kreatif bir web tasarım arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sektörel tecrübesi ve dinamik bakış açısı ile fark yaratan uzman yazılım ve tasarım ekibimiz ile Manisa web tasarım ihtiyaçlarınıza benzersiz çözümler üretiyoruz !

Manisa Web Tasarımda Sürecinde Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Web tasarımı yalnızca standart bir internet sitesi tasarımı olarak değerlendirmemek, dijital pazarlamanın diğer kanallarıyla arasındaki ilişkiyi dikkate alarak hareket etmek gerekir çünkü; arama motorunun kolay tarayamadığı bir web tasarım, hitap ettiği hedef kitleye asla ulaşamayacak ve dijital dünyanın derinliklerinde kaybolacaktır. Dolayısıyla web tasarım sürecinde dikkat ettiğimiz noktalardan birinin; tasarımın modern tekniklerle arama motorunun anlamlandırabileceği bir yapıda kodlanması olduğunu ifade edebiliriz.

Elbette soft bir kod yapısı kullanmadan önce

Elbette soft bir kod yapısı kullanmadan önce sektörün ve markanın beklentileri saptanmalı yani ihtiyaçlar ve beklentiler tam anlamıyla belirlenmelidir. Bu ilk adımda oluşturulacak doğru profil, tasarım sürecinin eksiksiz bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır. Hedef tüm detaylarıyla belirlendiğinde ise bu hedefe yönelik bir strateji oluşturulur ve tasarım ilk çerçevesi de bu strateji ile birlikte ortaya çıkar. Nitekim bu durumu bir önceki satırlarda ifade ettiğimiz yenilikçi kodlama ile birleştirmek ve tasarımın alt yapısında arama motoru botlarına uyumlu bir yapının varlığına dikkat ettiğimize işaret etmek gerekir.

Web tasarım sürecinde hassasiyet gösterdiğimiz bir diğer nokta

Web tasarım sürecinde hassasiyet gösterdiğimiz bir diğer nokta da; tasarımın kullanıcı deneyimi odaklı olması yani her anlamda kullanıcının beklentilerini karşılamasıdır. Örneğin; internet ortamından mobilya bakmak isteyen bir kullanıcı, mobilyanın genel fonksiyonuyla ilgili detaylara hakim olduğu için ürünü farklı açılardan görmek ve boyutu, rengi ya da kumaşı gibi detaylara sahip olmak ister. Saç ekim tedavisi görmek isteyen ve bu konuyla ilgili araştırma yapan bir kullanıcı ise kliniğin tedavinin öncesinde ve sonrasında dikkat ettiği noktalardan, referanslarına ve tedaviyi gerçekleştirecek doktora kadar daha birçok detay ile ilgilir. Bu durum da bize her bir tasarımın dokunması gereken farklı noktalar olduğunu ifade eder. Nitekim Egegen, tasarım sürecinin ilk adımından tasarımın son halini almasına kadar geçen sürecin bütününde sektör dinamikleri ve müşteri beklentilerinden ödün vermeden hareket eder.

Web tasarım sürecine bütünüyle baktığımızda

Web tasarım sürecine bütünüyle baktığımızda; gerek arama motoru botları gerekse de kullanıcılar için benzersiz bir deneyim sunacak tüm teknik ve arayüz detaylarında hassas davranıldığını, bu hassasiyet sonucunda da markanın kurumsal kimliğini dijitale taşırken potansiyel müşterilerine de ulaşabilecek bir görünürlükte olma fırsatı yakaladığının altını çizmemiz gerekir.

Efektif Bir Web Tasarım Neden Önemli?

İnternetin insan yaşantısında kapladığı yerin istisnasız her geçen gün artması ve 2020 yılında tanıştığımız “pandemi” kavramıyla birlikte bu alanın belki de zirveye taşınması, kişisel markalar ya da işletmeler fark etmeksizin potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen herkesin dijital dünyada yer alması gerekliliğini ortaya bir kez daha çıkardı.

Efektif bir web tasarım

Efektif bir web tasarım; markanın potansiyel müşterilerine erişmesini sağlayacak kod bloklarına sahip olduğu gibi, arama motorları ya da sosyal medya aracılığıyla markanın internet sitesini ziyaret edecek kullanıcıların beklentilerini karşılayacak yapıda olmalıdır. Bu açıdan baktığımızda, performanslı bir tasarımın aslında kullanıcı beklentilerini karşılarken arama motorlarının da teknik anlamda ve çoğu zaman kullanıcı deneyimi boyutunda beklentilerini karşılayabilir bir yapıda olması gerektiği görülür.

Arama motorlarının teknik boyutta dikkat ettiği yüzlerce faktör vardır

Arama motorlarının teknik boyutta dikkat ettiği yüzlerce faktör vardır (örneğin Google’ın web sitelerinin SEO performansında dikkate aldığı bilinen 200’den fazla major ve minor faktörler mevcuttur.) ve bu faktörlerden en önemlisi olan site hızı, yalnızca arama motoru botları için değil kullanıcı deneyimi için de vazgeçilmez noktalardan biridir. Dolayısıyla efektif bir web tasarımın stil boyutu kadar kod bloklarındaki sadelik ve akıcılık ile de ön plana çıkacağını ifade etmemiz gerekir. Manisa SEO

Efektif bir web tasarımı

Dolayısıyla efektif bir web tasarımında; markanın potansiyel müşterilerine ulaşmasını kolaylaştıracağını ve ulaştığı potansiyel müşterileri gerçek birer müşteri haline getirmeye yardımcı olacağını net bir şekilde ifade etmemiz mümkündür.

Manisa Web Tasarımda egegen

Dijital pazarlamanın istisnasız tüm kanallarında 15 yılı aşkın bir süredir hizmet veren egegen’in yenilikçi, kreatif ve profesyonel bakış açısıyla tasarladığı web sitelerini hemen inceleyebilirsiniz..

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN!
BİZ SİZİ ARAYALIM!

Web Tasarım Çalışma Örnekleri

Hiç şüphesiz her sektörün dinamikleri ve müşteri portföyünün beklentileri farklıdır ve bu durum, temel hedefi markanın daha fazla potansiyel müşteriye ulaşması olan web tasarım sürecini doğrudan etkiler. Dolayısıyla sektörün dinamikleri, markanın talep ve beklentileri netleşmeden Manisa web tasarım fiyatları noktasında kesin ifadeler kullanmamız mümkün değildir.

Siz de markanızı dijital dünyaya taşıyacak dinamik, kreatif ve web teknolojilerine uyumlu bir tasarımın fiyatıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız web tasarım uzmanlarımız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Manisa Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Blogu

Web tasarımda süreciyle ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri ve güncel gelişmeleri hemen incelemek için web tasarım blogumuzu ziyaret edebilir, egegen’in tasarım sürecinde özenle işlediği noktalara dair tüm detayları keşfedebilirsiniz..

Manisa Web Tasarımda Neden egegen ?

Tasarım sürecinin ilk adımında sektörün beklentilerini ve hitap ettiği kitlenin yaklaşımlarını analiz eden Egegen, web tasarım sürecini markanın taleplerini de dikkate alarak şekillendirir ve font boyutlarından menü yerleşimine ve görsellerin sayfa içerisindeki konumlarına kadar tüm detayları yaptığı analizler etrafında uygular.

Mobil uygulama geliştirme, içerik pazarlama, performans pazarlama, SEO, sosyal medya yönetimi ve web tasarım yani dijital pazarlamanın tüm aşamalarında yer alan ve bu durumu çok yönlü bakış açısıyla birleştiren egegen, markanızın ve potansiyel müşterilerinizin beklenti ve taleplerini eksiksiz karşılayacak tasarımlara imza atar.

Manisa Web Tasarımda Neden egegen ?