Nokia 9 Ne Zaman Çıkacak?

nokia 9

Nokia, 2017’nin Mart ayında yaptığı MVC konferansında, Android işletim sistemiyle ürettiği akıllı cihazların tanıtımını yapmıştı ve bu cihazların geri dönüşümünün olumlu olması firmayı oldukça sevindirmişti. Fakat orta sınıf ve fiyatta çıkarmış olduğu Nokia 3, 5 ve 6 mobil sektördeki rekabette geri kalmıştı. Ancak Nokia’nın bu modelleri planlı bir biçimde çıkardığı, Nokia 9 amiral gemisinin ayrıntıları ortaya çıktığında anlaşılmış oldu.

Nokia 3, 5 ve 6’nın üst modeli olarak piyasaya sürülecek olan Nokia 9, ailenin reisi olma yolunda şimdiden çok yol katetti. Nokia tarafından cihazın hangi özelliklerde olacağı açıklanmış ancak çıkış tarihi ve fiyatına dair bir bilgi gelmemişti. Peki Nokia 9 ne zaman çıkacak? Yeni yapılan açıklamaya göre Nokia 9; 2017’nin üçüncü çeyreğinde yani Temmuz, Ağustos ya da Eylül’de piyasaya sürülecek. Nokia 9’un ABD fiyatı 699 Dolar, Avrupa fiyatı 749 Euro ve Türkiye fiyatı 4500 TL gibi bir skalada olacak. Bu fiyatlardan anladığımız kadarıyla Nokia, diğer mobil cihaz üreticilerinden geri kalmayacağını açık bir biçimde gösteriyor.

Nokia 9’un özelliklerine değinmemiz gerekirse;

  • Ekran: 5.5 inç OLED QHD Ekran
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 835 İşlemci
  • RAM/Depolama: 6 GB RAM, 64/128 GB Hafıza
  • Batarya: 3.800 mAh, Qualcomm Quickcharge 4.0
  • İşletim Sistemi: Android 7.1.2 Nougat
  • Genel Donanım: İris tarayıcısı, parmak izi sensörü, Nokia OZO Audio
  • Kamera: 22 MP Arka, 12 MP Ön Kamera

Çok daha fazla özelliğe erişebileceğiniz Nokia 9’un başlıca özellikleri yukarıdaki gibidir.

You May Also Like

Android Telefon
Devamını Oku

En İyi Android Telefon

Android’i iOS’tan ayıran en önemli fark, Android işletim sistemli telefonların ne kadar fazla olduğudur. Sektörde Samsung, HTC, LG…
Devamını Oku

LG G6 Fiyat ve Özellikleri

2013 yılında LG G2 ile “G” serisine başlayan LG, G6 amiral gemisini Türkiye’de satışa sundu. LG, G5’in modülerliği ile…