Spotify’dan Türkiye Kararı!

Spotify’dan Türkiye Kararı!

Yakın zamanda internet de RTÜK denetimine girmişti. Bunun ardından yeni yaptırımlar da gelmeye başladı. İnternet, radyo ve televizyonların RTÜK denetimine tabi olmasından sonra birçok kuruluş, Üst Kurul‘a lisans başvurusunda bulundu, bazı kuruluşlar ise bu başvuruyu kaçırdı. Kuruluşların lisans başvurusu yapmamaları durumunda, RTÜK yasa gereği ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacak ve sulh ceza hakimliğinden ilgili yayın kuruluşları için erişim engeli isteyecek.

RTÜK, internet ortamından yayın lisansı almadan yayın hizmeti yaptığı tespit edilen aralarında Spotify ve Foxplay‘in de yer aldığı kurumlara, 72 saat içinde lisans alması için süre verdi. RTÜK’ün internet sitesinde yer alan duyuruya göre başvurunun yapılması ve 3 aylık lisans ücretinin peşin ödenmesi durumunda Spotify ve Foxplay’in de yer aldığı bazı kurumların üç ay süresince yayınlarına devam edebileceği, aksi takdirde erişimin engelleneceği ifade edildi.

Bunun ardından Türkiye’de temsilciliği olmayan İsveç merkezli Spotify uygulamasının Stockholm‘deki birimiyle iletişime geçen RTÜK yetkilileri, firmadan olumlu geri dönüş aldıklarını açıkladılar.

Türkiye’ye erişiminin engellenmesini istemeyen Spotify, yayın lisansını alacak ve ayrıca Türkiye’de temsilcilik de açacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like
Android Telefon
Read More

En İyi Android Telefon

Android’i iOS’tan ayıran en önemli fark, Android işletim sistemli telefonların ne kadar fazla olduğudur. Sektörde Samsung, HTC, LG…