Instagram’a Grup Video Sohbeti Geldi ve Keşfet Yenilendi!

Instagram’a Grup Video Sohbeti Geldi ve Keşfet Yenilendi!

Instagram mayıs ayında duyurduğu görüntülü sohbet özelliğini bugün itibariyle yayına alıyor. Görünen o ki Instagram kullanıcılarını uygulamada tutmak için onlara farklı seçenekler sunmaya devam ediyor. Hikayeler, mesajlaşma, canlı yayın ve IGTVden sonra video aramayı da yayına almasıyla şirketin kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştığını söyleyebiliriz. Üstelik Instagram’ın yayına aldığı tüm bu özelliklerin kendisine uygulama içinde geçirilen vakit olarak geri döndüğünü söyleyebiliriz.

Yeni görüntülü sohbet özelliğinin öne çıkan yönlerinden biri de video aramayı küçülterek Instagram’daki gezintinize devam edebilmeniz. Böylece arama esnasında konuştuğunuz kişiyle sanki berabermişsiniz gibi Instagram’da bir gezintiye çıkabiliyorsunuz. Bu süreçte daha fazla arkadaşınızın armaya katılabildiğini de belirtelim. Eğer bu esnada arama daveti almak istemiyorsanız, aramaları sessize almanız da mümkün. Direct üzerinden mesajlaştığınız kişileri sohbet kısmında yer alan video düğmesine basarak kolayca arayabiliyorsunuz. Bu arada Instagram’da engellediğiniz kişilerin sizi arayamayacağını da ekleyelim.

Instagram’a Grup Video Sohbeti Geldi ve Keşfet Yenilendi!

Video aramanın yanı sıra Instagram’ın yayına aldığı bir diğer özellikten bahsetmekte fayda var. Bu özelliklerden ilki keşfet sekmesinin segmantasyonu ile ilgili. Artık keşfet sekmesinde içeriklerin konularına göre başlıklar da yer alıyor. Daha öncesinde sadece popüler içeriklerin gösterildiği bu sekmede, beğenebileceğiniz videolar sekmesi ayrılıyordu.

Yayına alınan yeni görünümle birlikte kullanıcılar Keşfet sekmesinin üst kısmında dikey şekilde konumlanmış Sanat, Güzellik, Spor gibi konu odaklı kanallar görüyor. Üstelik bu kanalların arasında algoritmik olarak kişiselleştirilmiş “Sizin İçin” kısmı da yer alıyor.  Sizin için kısmında yer alan içeriklerin etkileşime girdiğiniz içeriklere bağlı olduğunu da belirtelim.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like
skype
Read More

Skype Neden Çöktü?

İnternet üzerinden iletişim kurulmasını sağlayan, Microsoft’un mesajlaşma ve görüntülü konuşma servisi olan Skype’ta dün geceden bu yana erişim…