google drive

Google Drive, internet kullanıcıları tarafından yaygın bir biçimde kullanılan bulut depolama platformudur. Google, gelecek ay kullanılabilirliği daha da ileri götürmeyi planlıyor.

Söz konusu platform, gerekli dosyaları ve fotoğrafları Google‘ın veri sunucularının herhangi bir yerine güvenli bir şekilde yedeklemenizi sağlarken, yedekleyebileceğiniz işlem ve içerik için belli bir kısıtlama getiriyordu. Ancak, Google Drive şimdi tüm sabit sürücünüzü veya seçtiğiniz belirli klasörleri buluta yedekleyen ve onları tüm cihazlarda senkronize tutan, tamamen yeni ve yeniden keşfedilen bir aracı tanıtmak için son adımını atmaya karar verdi. Bu, bulut üzerinden her zaman erişebilen verilerinizin güvenliğini de artıracaktır.

Yedekleme ve Senkronizasyon aracı olarak adlandırılan Google Drive’ın, PC veya Mac cihazlardaki masaüstü uygulamasının en son güncellemesidir. Kullanıcının masaüstünü, belgeleri ve diğer belirli yerleri buluta senkronize etmesine olanak tanır. Yeni yedekleme aracı, fotoğraflarınızı (anılarınızı) tek bir konumdan senkronize etmeyi kolaylaştıran Google Fotoğraflar masaüstü yükleyici uygulaması ile entegre olarak geliyor.

Google, resmi G Suite blog yazısında, Yeni Yedekleme ve Sekronizasyon aracının genel kitleler için tasarlandığını ve 28 Haziran‘da piyasaya çıktığında bu aracın resmi web sitesinden indirilebileceğini belirtmiştir. Şirket, G-Suite’i yeni yedekleme aracını indirmek yerine bulut dosyaları yönetmek için Drive masaüstü uygulamasıyla birlikte saklamaya davet ediyor.

Şu anda, yeni Google Drive‘ın ve Google Fotoğraflar yedeklemesinin nasıl çalışacağı ve sistemimizdeki hemen hemen her şeyi yedeklememize izin verip vermeyeceği konusunda net bir bilgi yok. Uygulama resmen piyasaya sunulduğunda kesin bir bilgi edinmiş olacağız ancak muhtemelen Drive’ın içindeki ücretsiz araçları kullanarak bazı dosya türlerini açıp düzenlemenizi sağlayacaktır. Temel saklama planlarının değiştirilip değiştirilmediği ya da 15 GB’a kadar başlatılıp başlatılamayacağı da açıklığa kavuşturulmadı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.