Sosyal Medya

Snapchat, Real Life ile dijital yayıncılığa adım atıyor

Gençliğin fenomen uygulaması Snapchat, dijital yayıncılık konusunda yeni bir adım atıyor. Real Life adlı yeni Snapchat iştiraki, ‘teknolojiyle yaşam’ konusuna odaklanacak.

Snapchat çalışanlarından Nathan Jurgenson’un açtığı Real Life adlı blog ile gündeme gelen yeni dergide, teknolojinin hayatımızdaki rolü üzerine raporlar, tartışmalar ve hikayeler paylaşacak. Hafta içi her gün 1 içerik yayınlayacak olan Real Life, 27 Haziran’da okuyucularıyla buluşacak.

Derginin baş editörlüğünü üstlenecek olan Jurgenson, Real Life’ın teknoloji ürünü inceleyen veya sektör dedikoduları yayınlayan bir haber sitesi olmayacağını; teknolojinin hayatımıza etkisini irdeleyeceğini söylüyor. Real Life’ın ilgileneceği konu başlıkları da güzellikten enerjiye, gizlilikten ilişkilere kadar uzanıyor.

Halka arz öncesi hassas bir adım

Teknolojinin politika tarafındaki yerine de dokunacak olan Snapchat’in büyük dergilere veya kendi dijital mecralara meydan okuduğunu söylemek doğru olmaz. Ancak kendi medyasını kurmak ve halka arz öncesinde kendi hakkındaki konuşmaları artırmak için iyi bir adım attığını söyleyebiliriz.

Kaynak: Webrazzi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu