Python Neden Hackerların En Çok Tercih Ettiği Dil?

python

Hackerlar tarafından en çok kullanılan programlama dili; Python. Python’un çok fazla tercih edilmesinin sebebi; basitliği, gücü, nesne yönelimli olmasının yanı sıra pek çok özelliği barındırmasıdır.

Günümüzde pek çok kişi sadece hacking için bu programı öğreniyor. Farklı bir programlama diline hakim olanlar Python’u oldukça rahat bir biçimde öğrenebiliyorlar. Çünkü bu dili diğer programlama dilleriyle karşılaştırırsak çok daha güçlü özelliklerinin olduğunu ve bu özelliklere rağmen kullanımının çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden UCLA, Stanford, MIT gibi pek çok ABD üniversitesi programlamaya giriş derslerinde Phyton öğretmeye başladılar. Eğer hack dünyasına hakim olmak istiyorsanız işe Python öğrenmekten başlayabilirsiniz.

Python’un Tercih Edilme Sebebi Nedir?

Hack dünyasında başkalarının geliştirmiş olduğu programlama dillerini kullanıyorsanız ve temel programlama dillerini bilmiyorsanız “kiddie” olarak adlandırılırsınız. Kısacası bu dünyanın çocuğusunuzdur. Eğer programlama dillerine hakimseniz kendi hack araçlarınızı yazabilir ve bu konuda profesyonel olursunuz.

Pek çok hack aracı da Python ile yazıldığından hack dünyasında oldukça popüler. Özellikle Python ile bir virüs yazdığınızda, diğer programlama dilleri üzerinde daha hızlı, daha kolay ve daha etkili olabiliyorsunuz. 1000’in üzerinden modülle gelen Python’u okuması da yazması da oldukça basit. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması diğer avantajlarından sadece biri. Ayrıca yüksek seviyeli bir dil olan Python, nesne yönelimli ve yorumlanabilen bir dile de sahip. Python, oldukça güçlü ve pek çok kütüphaneye sahip. Python öğrenmek istiyorsanız sadece birkaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

 

 

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

wordpress
Read More

WordPress Nedir?

Ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir, WordPress nedir sorusuna verilebilecek en iyi cevaptır. Matt Mullenweg tarafından kurulan bu sistem, kullanıcıların…