Microsoft, Xbox One X’i Duyurdu!

Project Scorpio” ile bir yıl boyunca konsol oyunlarına takılan Microsoft, nihayet Los Angeles’taki E3 fuarında oyun sisteminin en yeni sürümünü, Xbox One X‘i duyurdu.

4K kapasiteli makine HDR desteği ile tam Ultra HD çözünürlükte akıcı bir oyun sözü veriyor. Microsoft, 1080p ekranlarda bile daha iyi yükleme süresi ve daha geniş oyun ortamlarına sahip başlıklarda daha fazla yükleme zamanı ve daha ufuk açısı sağlayacağını söylüyor.

Xbox One X, 6 teraflop GPU ve 12 GB GDDR5 grafik belleği ile eşleşen 8 çekirdekli bir CPU’yı orijinal Xbox One‘dan % 40 daha küçük bir pakette paketliyor. Dahili sesleri sessizce susturmak için sıvı soğutma, 1 TB yerleşik depolama, 4K Blu-Ray disk sürücüsü ve mekansal ses sağlamak için Dolby Atmos teknolojisi de bulunuyor.

Konsol setleri 7 Kasım’da 499 Dolara, 42 yeni başlıkla aynı anda piyasaya sunulacak. Bunların arasında X’e özgü 22 adet başlık var. Liste şunları içerir;

  • Forza Motorsport 7
  • Crackdown 3
  • State of Decay 2
  • Metro: Exadus
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Assassin’s Creed: Origins
  • Middle-Earth: Shadow of War

Buna ek olarak, One X tüm Xbox One oyunlarını ve aksesuarlarını destekleyecek. ‘Xbox One X Enhanced’ olarak sınıflandırılan yeni başlıkların birçoğu yeni konsolun geliştirilmiş işleme yeteneklerinden yararlanacak ancak Xbox One ve One S‘de biraz daha az canlı çalışacak.

Konsolun güçlü yeni GPU’sundan yararlanmak için tasarlanan yeni oyunların yanı sıra, Xbox One X, bu yılın ilerleyen saatlerinde oyuncular üzerinde güçlü bir izlenim bırakabilir gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like