instagram hesabı nasıl silinir

Son dönemlerin en popüler uygulaması olan Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşımı sağlar. Bunların yanında 24 saatlik anlık hikayeler paylaşmanızı sağlayan Instagram, ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Dünyada aylık 700 milyon aktif kullanıcıya erişen uygulama, her geçen gün sağladığı yeni özelliklerle kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

Hem fotoğraf hem video hem de story için filtreleme özellikleri sunuyor. Profili gizli olmayan herkesi takip edebileceğiniz platformda, kendi profilinizi isterseniz gizli olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca eğer bir markaya sahipseniz, ulaşmak istediğiniz hedef kitleye Instagram üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Firmalar Instagram’ı aktif bir biçimde kullanarak hem marka bilinirliğini artırıyor hem de ürün ve hizmet satışı gerçekleştirebiliyor. Tüm bu olanaklara erişebilmek adına tek yapmanız gereken Instagram hesap açma işlemidir. Ücretsiz bir biçimde yapabileceğiniz bu işlemi nasıl yapacağınızı açıklayacağız.

Web Sitesinden Instagram Hesap Açma

Instagram üzerinden fotoğraf ve videoları görmek isteyen herkesin öncelikle kaydolması gerekmektedir. Instagram hesap açmak için “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğini seçebilir ya da kişisel bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

 1. Öncelikle yazımızın sonundaki verdiğimiz web site linkine tıklayınız.
 2. Açılan ekranda cep telefonu numaranızı ya da E-Posta adresinizi giriniz.
 3. Ardından “Adı Soyadı” sekmesini doldurunuz.
 4. “Kullanıcı Adı” butonuna Instagram’da kullanmak istediğiniz kullanıcı adını giriniz. Eğer istediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından kullanılıyorsa bu kullanıcı adını kullanmanız mümkün değildir.
 5. Daha sonra kullanmak istediğiniz şifreyi girmeniz gerekiyor.
 6. Son olarak “Kaydol” sekmesine tıklayınız. Kaydolduğunuz durumda Instagram koşullarını ve gizlilik ilkelerini kabul etmiş olacaksınız.

Ardından kullanıcı adınız ve şifrenizle Instagram girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Açma Linki İçin TIKLAYINIZ!

Mobil Uygulamadan Instagram Hesap Açma

Instagram hesap açma için öncelikle mobil cihazınıza Instagram mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Mobil mağazadan ücretsiz olarak bu uygulamayı edinebilirsiniz. Ardından sırasıyla şu işlemleri uygulayınız;

 1. “Kaydol” butonuna tıklayınız.
 2. Karşınıza gelecek ekranda “Facebook İle Giriş Yap” ya da “Telefon veya E-Postayla Kaydol” seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz.
 3. Diğer ekranda telefon numarası ya da E-posta seçeneklerinden hangisiyle kaydolmak istiyorsanız onu seçip “İleri” butonuna tıklayınız.
 4. Ardından profilinizde kullanmak istediğiniz fotoğrafı ekleyiniz.
 5. “Adı Soyadı” ve “Şifre” kısımlarını doğru bir biçimde doldurunuz.
 6. Kullanıcı Adı Oluştur sayfasına geldiğinizde Instagramda kullanmak istediğiniz ismi seçiniz. İsterseniz size önerileni kullanabilir isterseniz de kendiniz bir kullanıcı adı ekleyebilirsiniz.
 7. Bu işlemlerinden sonra “İleri” butonuna tıklayarak Instagram kaydınızı gerçekleştirmiş ve “Instagram Koşul ve Gizlilik İlkeleri”ni kabul etmiş olursunuz.

App Store Instagram İndirme Linki İçin TIKLAYINIZ!

Google Play Store Instagram İndirme Linki İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin