Facebook Haber Kaynağında Değişiklik

Facebook ilk günden bu yana haber akışındaki içeriklerin bilgilendirici olması ve alakalı içeriklerle ilgili yaptığı güncellemelerine devam ediyor.

Son dönemlerde özellikle Instagram’da ve Facebook’ta gerçekleşen değişimlerle video içeriklere ağırlık veren Facebook, haber kaynağıyla ilgili çalışmalarla tekrar gündemde. Haber kaynağında gerçekleşecek iyileştirmenin kullanıcı geri dönüşleriyle yapılacağı bildiriliyor.

Feed Quality Program adı verilen geribildirim kalitesini ölçen çalışmaya üye olan kullanıcılar, sunulan haber kaynaklarına ve makalelere puan vererek ilgi alanı ve alaka düzeyi belirleniyor. Böylelikle haber kaynağında öne çıkacak veya az gösterilecek haberleri belirleyecek algoritma oluşturuluyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like
Read More

Instagram Kullanımında 5.yiz

Ajans Press’in incelemesi üzerine, sosyal medya devi Instagram’ı kullanan kişi sayısına yönelik yapılan bir araştırma, Türkiye’yi de ilgilendiren…
YouTube, Spotify’a Rakip Oluyor
Read More

YouTube, Spotify’a Rakip Oluyor

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube, kullanıcıların karşısına iki yeni servisle çıkmaya hazırlanıyor. İlk servis platformun yeni…