Facebook, Haber Akışında İlgili Makalelerin Gösterilmesini Sağlayacak

facebook haber akışı

Facebook bugün, haber akışınızda görünen ve ilgili hikayenin altında yer alan, ilgili makalelerin yeni bir sürümünü test ettiğini duyurdu. İlgili makale özelliklerinin mevcut uygulamasıyla benzerdir. Ancak Facebook, bir makaleyi okuduktan sonra sadece ilgili içeriği göstermek yerine, bağlantıyı tıklamadan önce bu bağlantıların doğrudan Haber Kaynağı‘nızda görünmesini sağlayacak.

Facebook‘a göre, kullanıcılar mesajları okumadan önce ilgili makalelerin gösterilmesinin amacı, üçüncü şahıslar tarafından kontrol edilen makaleler de dahil olmak üzere “ek perspektiflere ve bilgilere daha kolay erişim” sağlamak. Ancak değişiklik muhtemelen, sahte haberlere, yanlış bilgilere ve sosyal ağ platformunda bulunan “filtre balonu”na karşı savaşmaya devam etmek için.

Başka bir deyişle Facebook, çoğu insanın Facebook’ta sevdikleri arkadaşlarıyla ve sayfalarla sınırlı perspektiflere dayanarak paylaştığı hikayeler hakkında ek bakış açıları elde etmelerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

twitter seo
Read More

Twitter SEO İpuçları

Günümüz dünyasında sosyal medya araçlarının ne denli önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Sosyal medya platformları arasından en çok bilinen…