Android’in Yeni Filtreleri Kullanılmayan Uygulamaları Temizler

Uzun süredir akıllı telefon kullanıyorsanız, kullanılmayan sosyal paylaşım ağlarını veya yalnızca bir kez denediğiniz oyunları düşünün, büyük olasılıkla kullanmadığınız bir sürü uygulamanız vardır. Uygulama listenizdeki sayfaları tek tek ayırmadan bu uygulamaları nasıl temizlersiniz? Android‘lerde artık bir yardımcınız var.

Daha önce yapılan birkaç denemeden sonra, Google, “Uygulamalarım ve oyunlarım” bölümünüz üzerinde size daha fazla denetim imkanı sağlayan bir Play Store güncellemesinin kullanımını başlattı. Yüklü uygulamalar ve güncellemeler artık ayrıdır ve kurulu bölüm artık alfabetik, son güncelleme, boyut ve en son kullanılan sıralaması yapmanıza olanak tanır. Uzun süredir dokunmadığınız birçok uygulamanız varsa hepsini kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Artık, her uygulamanın mağaza sayfasını ziyaret etmenize gerek kalmadan, uygulamayı güncellemek için yalnızca bir kez dokunmanız yeterlidir. Uygulamayı yeniden başlatmak yerine yeni uygulamaları aramak için güncellemeler bölümünü yenileyebilirsiniz ve kitaplıklarınızdan uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca, uygulama listelerinin kendilerinin çok daha kompakt olduklarından bahsettik mi? Bu nedenle, oldukça fazla ilerlemek zorunda kalmazsınız.

Bu mükemmel bir güncelleme değil. Artık kütüphane uygulamalarını toplu olarak kolayca kurmanız mümkün değildir, bu nedenle tüm uygulamalarınızı yeni bir telefona geri getirmek daha zor olabilir. İlk bakışta, Google, günlük kullanımınızda çok pratik bir etki yaratabilecek birkaç küçük Play Store güncelleştirmesi yapmış gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

mobil uygulama
Read More

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama Nedir;Günümüzde neredeyse herkesin, yanından ayırmadığı akıllı cihazlara (akıllı telefon ve tablet) kodlanmış ve özel olarak tasarlanmış…
mac
Read More

En İyi Mac Uygulamaları

Macintosh kısaca Mac, Apple markasının ürettiği kişisel bilgisayarlara verilen isimdir. Günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği Mac bilgisayarlar,…