2020’nin Rengi Klasik Mavi Seçildi

Dünyada evrensel renk dilini kullanmamızı sağlayan Pantone global renk trendlerini ön görerek, markalara tavsiyelerde bulunan, yılın rengini belirleyen bir işletme. Yaklaşık yirmi yıldır her yılın rengini belirliyor.  2020’nin rengi ise klasik mavi seçildi. Klasik mavi seçilmesinin bazı sebepleri var.

Bu rengi seçerken içinde bulunduğumuz dönemde tamamlanması gereken ve ihtiyaç hissettiğimiz duyguları belirleyici olarak almışlar. Kişisel olarak da hangi renge eliniz gidiyorsa onun eksikliğini yaşıyorsunuzdur aslında. Evrensel olarak Pantone’nin tahmini bu yıl için klasik mavi.

2020’nin rengi

Mavi iletişimin rengidir

Mavi rengi, dünya genelinde güvenli renktir. Hayatımızda ne fazla ise ya da ne eksikse bunu renklerle dengeleyebiliriz.  Büyük, mavi bir gezegende yaşıyoruz ve son günlerde daha fazla maviye ihtiyacımız var gibi duruyor yani mavinin getirebileceği iletişime, güvene, huzura ihtiyacımız var. Evrensel olarak barışa, anlaşılmaya ve temizliğe ihtiyacımız var. Pantone’nin yönetici direktörü de sadakate, güvene ve zarafete olan arzumuza dikkat çekerek klasik maviyi seçmelerinin sebeplerini bu şekilde açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

domain
Read More

Domain Nasıl Alınır?

Domain yani alan adı, bir web sitesinin internette var olabilmesini sağlayan adrestir. Bu adres olmadan web sitesine ziyaretçi…
Read More

egegen Trend Raporu 22/ Temmuz 2019

Dijital pazarlama dünyasının yeniliklerini, sosyal medyaya damga vuran yeni haberleri, dijital reklamcılığın etkileyici örneklerini ve bizden haberleri bulabileceğiniz egegen…