Skype Neden Çöktü?

skype

İnternet üzerinden iletişim kurulmasını sağlayan, Microsoft’un mesajlaşma ve görüntülü konuşma servisi olan Skype’ta dün geceden bu yana erişim sıkıntısı yaşanıyor. Dün gece saat 23.00 sıralarında, ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde Skype erişimi kesildi. 

Sabah saatlerinde problemsiz bir biçimde çalışan uygulama, 13.00 sularında tekrar kullanılmamaya başladı. Sürekli gidip gelen bağlantı yüzünden kullanıcılar zor durumda kalmaktadır. Özellikle kurumsal şirketlerde iletişim aracı olarak kullanılan Skype, iş akışında da aksamalara yol açıyor.

Uygulamaya bağlanmak isteyen kullanıcılar, “Görüşmeler güncelleniyor” biçiminde bir uyarı alıyor ve mesaj alıp gönderme işlemini gerçekleştiremiyor. Skype yetkilileri henüz resmi bir açıklama yapmadı. Destek ekibine başvuran kullanıcılar sorunun, Skype sunucularında yaşanan bir problemden kaynaklandığı bilgisini aldı. Ayrıca sorunun giderilmesi için çalışmaların sürdüğü ve en kısa sürede eski performansına döneceği belirtildi.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Read More

Snapchat Pazarlaması

Snapchat popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Popülerliğinin artması ve ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşması ise markaların ilgi odağı olmasını…
snapchat nasıl kapatılır
Read More

Snapchat Hesabı Silme

Snapchat’teki özelliklerin Instagram’a gelmesiyle kullanım oranında düşüş yaşanmaya başlamıştır. Bu nedenle kullanıcılar Snapchat hesabı silme işlemini yapmak istemektedirler.…