İnternet Dünyası

Google Maps Nedir?

İnsanların en çok tercih ettiği uygulamalardan birisi olan Google Maps nedir sorusuna verilecek en iyi yanıt; dünya üzerinde 3 boyutlu gezintilere çıkabilmenize olanak sağlayan bir harita programıdır. Bu harita uygulaması ile ayrıca sokak sokak dolaşabilmeniz de mümkündür. Google Haritalar uygulamasını, sadece bilgisayar üzerinden olmamakla birlikte cep telefonunuza da indirebilmeniz mümkündür. Şunu belirtmeliyiz ki eğer mobil veri üzerinden bu uygulamaya giriş yaparsanız, yüksek boyutlarda internet harcaması olabilmektedir. Bu bakımdan gideceğiniz adresinin screen shoot’unu alarak, gideceğiniz yere galeri kısmından bakabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir internet kullanımı gerekmeyecektir.

Tüm Haritalarda Görünür Olmak İçin >>> Mapsgen

Öncelikle yapmanız gereken işlem, internetinizin açık olduğunu kontrol etmek ve aynı zamanda Google hesabınızdan oturum açmanız olacaktır. Bu adımları yerine getirdiğinizde aşağıdaki maddelere uyaraktan, gideceğiniz adresi kolaylıkla bulabilirsiniz.

  • Google Maps uygulamasına giriş yapın.
  • Gitmek istediğiniz yeri aratın.
  • Alt tarafta, gitmek istediğiniz yerin adresi çıkacaktır. O butona tıklayın.
  • Sağ üst köşede, menüde three vertical dots yazısına tıklayın.
  • Ardından çevrımdışı haritayı kaydet diyerek çıkış yapın.

Artık herhangi bir internet harcaması olmadan yola çıkabilir, haritayı dilediğinizce kullanabilirsiniz. Ancak bu kaydetmiş olduğunuz harita, yolun sadece bir kısmını kaydedecektir. Haritayı daha büyük bir hale getirmek için, daha küçük bir alan belirlemeniz gerekecektir.

Google Maps Ücretli Mi?

Google Maps üzerinden haritalara ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Fakat unutmamalısınız ki mobil veri üzerinden bu uygulamaya giriş yaparsanız, çok fazla boyutlarda mb tüketebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yerin haritasını indirmeniz durumunda, internet paketinizden yüksek aşımlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra Google Maps’e telefon üzerinden giriş yaptığınızda, kasma veya cihazın yavaş çalışması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Google Harita Danışmanlığı Almak İçin >>> Google Harita kayıt Hizmeti

Çevrımdışı Haritalarda Gitmek İstenilen Yeri Bulma

Harita üzerinden gitmek istediğiniz yeri bulmak için, fotoğrafı büyüterek, çok daha fazla ayrıntıya sahip olabilmeniz mümkündür. Önceden kaydetmiş olduğunuz haritada, isterseniz sokak sokak bile gezebilmeniz mümkündür. İnternetinizin gitmemesi için kaydetmiş olduğunuz haritalar için isterseniz mahalle mahalle kayıt özelliğini de kullanabilir, daha da az internet tüketebilirsiniz.

Google Maps, Google tarafından kurulan ve insanların gideceği yerleri rahatlıkla bulabilmesini sağlayan bir harita işlemcisidir. Google Maps ile dünyanın neresine giderseniz gidin, mahalle ismini yazmanızla birlikte gitmek istediğiniz yeri anında bulabilmeniz mümkündür. Google, harita servisi için oldukça fazla maliyet oluşturarak, insanların gitmek istediği yeri, en ince detayına kadar müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Dünyanın en büyük harita sistemi olan Google Haritalar, dünya üzerindeki tüm adresleri bünyesinde barındırmaktadır. Her nereye gitmek isterseniz isteyin, Google Maps’i kullanarak gitmek istediğiniz adresi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bununla sınırlı kalmayıp, toplu taşıma araçlarının hangi güzergahtan geçtiğini bile bildirmektedir. Oldukça gelişmiş bir harita sistemine sahip olan Google Maps, uygulamayı kullanarak gidilmesi istenen yere en kısa yoldan güzergah oluşturup, kullanıcılarına büyük ölçüde rahatlık sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu