Facebook TV Geliyor!

Facebook, kullanıcılarına daha uzun video izlemeye teşvik edecek kendi TV uygulamasını devreye almaya hazırlanıyor. Video reklamlar için yeni bir kanal hazırlayan Facebook, kendi yapımlarını üretmeye başlayabilir. Facebook TV ile kendi TV platform ve TV uygulamasını kuran Facebook, reklam gelirlerinin yavaşlamadan artmaya devam etmesi için video öncelikli bir sosyal ağa dönüşüyor.

 

Facebook şimdi de Apple TV’ye rakip olacak

Facebook bünyesine kattığı yeni özellik ve uygulamalarla video içeriklere verdiği önemi net bir şekilde ortaya koydu. Facebook videolarında reklam döneminin başlayacağı duyurulmuştu. Ardından mecranın uzun süreli videolara öncelik vereceği açıklandı. Platform şimdi bu içeriklerle televizyonlarımıza gelmeye hazırlanıyor.

 

Televizyonların halen büyük bir güç olduğunu düşünen Facebook, kendi TV uygulamalarını hazırlayarak hem bu sektörde var olmak ve Apple TV’ye rakip olmak istiyor.

 

Facebook’un yeni video merkezli uygulaması, orijinal ve premium video içeriklerine ev sahipliği yapacak. Facebook, bunun için yapımcılarla görüşmeye devam ediyor.

Kaynak: digitalage

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Read More

Yeni Sosyal Ağ Vero.co

Sosyal ağlarda, özellikle Facebook’ta reklamlardan, sponsorlu içeriklerden sıkılanlar, aile üyeleri ve arkadaşlarıyla daha fazla etkileşim kurmak isteyenler için…