Web Tasarım ve Yazılım

En İyi Virüs Temizleme Programları

Kullanıcının izni ya da bilgisi olmadan bilgisayarların çalışma biçimini değiştiren ve kendini dosyaların arasına gizleyen zararlı içeriği olan bilgisayar programlarına bilgisayar virüsü adı verilir. Hiç anlamadığınız bir anda, hiç beklemediğiniz bir yerden bilgisayarınız zarara uğrayabilir. Bu nedenle bilgisayarınızda, bilgisayarınızı virüslerden ve zararlı yazılımlardan koruyan bir program yer almalıdır. Eğer bir programa sahip değilseniz büyük bir hatanın içindesiniz demektir. Peki en iyi virüs temizleme programları nelerdir? Hem ücretsiz hem de en iyi virüs temizleme programlarına aşağıdaki başlıktan ulaşabilirsiniz.

En İyi Virüs Temizleme Programları Nelerdir?

BitDefender Antivirus Free Edition

En iyi virüs temizleme programlarından olan BitDefender; zararlı ve gizli yazılımlara, çevrimiçi güvenlik tehditlerine karşı bilgisayarınızı koruyacaktır. Oldukça güçlü bir antivirüs programıdır. Virüsleri algılayabilmek adına birkaç farklı yola başvurur. Bu yollar; yazılımların davranışlarını takip etmek, bağlantıları taramak, daha önce hiç rastlanmamış virüsleri bulmaktır. Bilgisayar açılırken boot sektörünü tarar. Kullanımı oldukça kolaydır ve bu programda reklama yer verilmez. Ayrıca siz bilgisayarınızda farklı şeylerle uğraşırken zahmetsiz bir biçimde çalışmaya devam eder.

Panda Free Anti-Virus 2016

Bulut tabanlı çalışan Panda Free Anti-Virus 2016, işlem gücüne ihtiyaç olan yerlerde kendi sunucusu üzerinden çalışıyor. Böylelikle bilgisayarınızın üzerindeki yük azalmış oluyor. Gerçek zamanlı koruma seçeneği ve kolay kullanımı sayesinde en iyi virüs temizleme programlarından biri.

AVG Anti-Virus Free 2016

Her fırsatta bildirimleri karşınıza çıkaran bir program istemiyorsanız AVG Anti-Virus 2016 size göre değil demektir. Fakat güvenlik yazılımı benim için daha önemli  diyorsanız tercih edilecek en iyi virüs temizleme programlarından biridir. Oldukça kolay bir ana ekrana sahip olan bu program, yalnızca indirilen tehditlere karşı değil, kötü niyetli bağlantılara karşı da sizi korur. Ayrıca telefonunuzu kullanarak uzaktan da bilgisayarınızı tarayabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak da yeterli güvenliği sunuyor fakat Ücretli Pro sürümünde daha fazla güvenlik seçeneğine ve daha güçlü indirme korumalarına sahip olabilirsiniz.

Ad-Aware Free Anti-Virus+

Pek çok güvenlik yazılım firması gibi Lavasoft da Ad-Aware Free Anti-Virus+’ı ücretli kullanmanızı umut ediyor. Bu nedenle programın ücretsiz sürümünde olta saldırısı koruması, ebeveyn denetimleri ve dijital dosya temizlemesi gibi özellikler yer almıyor. Sadece indirme taramaları, zararlı programlara karşı kontrol ve zararlı web site listesine ulaşabiliyorsunuz. En güzel işlevlerinden biri de Oyun Modu. Oyundayken bildirim gelmesi engelleniyor ve oyun zevkinizin bozulmasına izin verilmiyor.

MalwareBytes Anti-Malware

En iyi virüs temizleme programlarından olan ve ücretsiz olarak istediğiniz kadar kullanabileceğiniz Anti-Malware, 14 günün sonunda gerçek zamanlı koruma işlevini, “hyper-scan” modunu ve zararlı engelleme işlevini devre dışı bırakıyor. Yani aslında programın en önemli işlevlerinden yararlanamıyorsunuz. Ayrıca MalwareBytes diğer virüs temizleme programlarının gözden kaçırdığı zararlıları bulmakla ve yok etmekle ünlü. Bu yüzden ücretli sürümüne geçmenizi öneririz. Ücretli sürümü sayesinde saldırılara karşı daha güçlü olabileceksiniz.

SpyBot Search and Destroy

Güvenlik yazılım programlarının en tecrübelisi olan SpyBot, ücretsiz sürümünde virüs taramasını gerçekleştirmiyor. Adware’leri, zararlı ve gizli yazılımları bularak bilgisayarınızdan kaldırıyor. Zaten daha çok bir sistem koruma programı olarak değil sistem onarma programı olarak kullanılıyor. Ayrıca bu programı indirirken nereden indirdiğinize dikkat etmelisiniz, çünkü programın sahte birçok sürümü var.

Avast Free Anti-Virus 2016

En iyi virüs temizleme programlarından bir tanesi de Avast’tır ve oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Hem kullanımı çok kolay hem de çok hızlı çalışan bir programdır. Bütün programların ücretsiz sürümleri gibi Avast’ın ücretsiz sürümünde de pek çok özellik kullanılmıyor. Bu programda Wi-Fi ağınızın zayıf noktalarını inceleyen bir ev ağı izleme özelliği var. Ücretsiz sürümü de oldukça kapsamlı olan Avast’ın ücretli sürümünde spam filtresi ve olta saldırısı korumasına sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu