iOS 12 İle Yeni Zaman Sınırlaması Özelliği Geliyor

iOS 12 İle Yeni Zaman Sınırlaması Özelliği Geliyor

iOS 12 ile uygulamalar için zaman limiti özelliği yayına alacağını duyurdu. Daha önce Google’ın I/O 18’de duyurduğu bu teknoloji iOS’ta da artık yerini alacak.

Artık kullanıcılar iPhone’da uygulamaları ne kadar kullanmak istediğini belirleyebilecekler. Belirlenen sınıra gelindiğinde ise iPhone bildirim aracılığıyla kullanıcıyı bilgilendiriyor. Eğer belirlenen süreyi aşarsanız uygulamalar otomatik olarak kapanıyor. Dilediğiniz takdirde uygulamaların süresiz olarak açık kalmasını da sağlayabiliyorsunuz.

iOS 12 İle Yeni Zaman Sınırlaması Özelliği Geliyor

Bu özellikten en fazla ebeveynlerin yararlanacağı öngörülüyor. ‘’Downtown’’ seçeneği ile ebeveynler çocuklarının uygulama ve oyunlarda ne kadar zaman geçirmesi gerektiğine karar verebilecekken, güvenli uygulamaları da listeleyebiliyor olacaklar. Üstelik ebeveynler uygulamalara kategorilerine göre de zaman kısıtlaması getirebilecekler.

You May Also Like

Devamını Oku

3B Baskı Biyonik Göz

Minnesota Üniversitesi’nden biyonik organlar üzerine çalışmalar yapan Michael McAlpine, geliştirildiği takdirde görme engelli bireyin yeniden görebilmesini sağlayacak biyonik…
Devamını Oku

Microsoft, Deis’i Satın Aldı!

Microsoft, konteyner tabanlı uygulamaları oluşturmak ve yönetmek için kullanılabilecek, en iyi araçlardan bazılarını sağlayan, Deis’in devralımını açıkladı. Deis;…