Sosyal Medya

Instagram’dan Yepyeni Bir Özellik Daha: Arşiv

Instagram fotoğraflarınızın tümü diğerleri kadar şanslı olmayabiliyor. Yanlışlıkla ya da herhangi bir sebepten ötürü fotoğraflarınızı silmek durumunda kalabiliyorsunuz. Bunun farkında olan şirket, yayınladığınız fotoğraflarınızı gizleyebilmenizi sağlayacak ve sadece özel bir profilin içinde saklamanıza imkan verecek. Gizlenmiş olan fotoğrafları daha sonra profilinizde istediğiniz yere yerleştirebileceksiniz.

Instagram, bu yeni özelliğini “Arşiv” olarak ifade eder ve fotoğrafları “arşivleme” yeteneği, daha önce fotoğrafları düzenleme, paylaşma ve silmek için gidebileceğiniz “…” menüsünde görünmeye başlar. “Arşiv” bu menüdeki ilk seçenek olarak gösterilir; ancak alfabetik olarak ilk olduğu için değil, insanların fotoğraflarını silmesini engellemenin bir yolu olduğu içindir. İsteseniz dahi bir fotoğrafı tamamen silemezsiniz. Instagram Arşiv ile utanç verici fotoğraflarınızın varlığına katlanmak zorunda kalacaksınız.

Instagram kullanıcıları, profillerinin herhangi bir bölümünde olduğu gibi arşivindeki fotoğrafları da tarayabiliyorlar. Arşivin içindeki fotoğraflarınızı profil sayfanıza geri yükleyebilir, böylece herkesin o fotoğrafları tekrar görmesini sağlayabilirsiniz. Bu küçük bir özellik, ancak zaman zaman yardımcı olabilir gibi görünüyor.

Instagram Arşiv seçeneği birkaç gün önce kullanıma sunulmaya başladı. Henüz herkes tarafından kullanılamıyor ancak kısa bir sürede herkesin kullanımına sunulacak. Bu özellik, profil sayfanızın sağ üst köşesinde görünebilir olacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çok lazım mıydı bilmem ama işe yarar bir özellik olduğu kesin.

Başa dön tuşu