Instagram Reklamları

instagram

Instagram, sosyal medya üzerinde yapılacak reklam tanıtımı için en uygun platformdur. Özellikle bilinen en değerli markalar bu anlamda daha çok kitleye hitap edebilmekte ve özelliklerini daha net bir biçimde anlatabilmektedir. Üstelik 30 saniye kadar süren reklam tanıtım videoları Instagram reklamları için geniş bir yelpaze sunmaktadır. 2015 yılından itibaren bu anlamda vizyonunu genişleteceğini duyuran Instagram, 30 ülkede bu uygulamayı sürdürmektedir. Verilen Instagram reklamları oldukça destekleyici olmakla beraber, güncelleme ile birlikte her geçen gün daha geniş kitlelere hitap etmektedir. Kullanıcıların ise bu durumdan duydukları memnuniyet oldukça olumlu yönde ilerlemektedir. Sosyal medyanın çığır açtığı yaşantımızda, takip edilen markalar ve yenilikler sadece bir tık kadar yakınımızda olmaktadır.

Instagram Reklamları Nasıl Verilir?

Herkesin bildiği üzere reklam verme önceliği “Facebook” kanalı üzerinden dünyamıza adım atmıştı. Instagram’ın olması da bu durumu değiştirmedi. Yine Facebook sayfası olmadan Instagram üzerinden reklam vermek olanaksız olmaktadır. Facebook sayfanızın ayarlar kısmından girip “Instagram reklamları” kısmını tıklamanız, Instagram reklamı vermeniz için yeterli olacaktır. Bilindiği gibi Instagram üzerinde her 20 resimden 2’si reklam olarak karşımıza çıkar. Bu durum bazı kişileri rahatsız ediyor olsa da, birçok insanı memnun etmektedir. Bu anlamda reklam veren ve takip etmiş olduğunuz firmayı veya markanın özelliklerini ve güncel ürünlerini daha net şekilde görebileceksiniz. Her yaşa ve herkese hitap eden video ile resimler, genç kızlar için makyaj, giyim, moda renkleri sunarken, erkekler için daha çok oyun ve ilgi çeken videoların sunumu kaçınılmaz olacaktır. İşte takip ettiğiniz sayfalara verilen reklam videoları ve resimleri hoşunuza gitmemiş olsa da, yine de bazıları ilgi çekici olabiliyor.

Instagram Reklamları Güvenilir mi?

Birçok firma genel olarak eş zamanlı geri dönüşüm alabilmek ve daha geniş kitlelere sosyal medya aracılığıyla ulaşabilmek için, son yıllarda etkileşim potansiyeli hızla artan Instagram’a reklam vermektedir. Oldukça olumlu bir pazarlama şekli olarak ortaya çıkan reklamlar gençlerin ve büyük firmaların etkisi üzerinden geniş kitlelere hitap etmeyi hedef seçiyorlar. Ürün markalarının sosyal medya üzerinde fenomen olmuş ve takip sayısı çok olan kişileri seçip, ürün tanıtımını hedef kitleye yönelik seçip nokta atışı yapıyorlar. Firmalar özellikle Instagram üzerinde çok sayıda takipçisi olan kişilerle iletişime geçip, ürünlerinin anılması için teklif görüyorlar. Bu da bir nevi hedef kitle direkt olarak ulaşmanın en kısa yollarından biri olarak öne çıkıyor. Bu anlamda sosyal medyada ürünlerine de anlam katıp kısa sürede istedikleri potansiyele ulaşmış oluyorlar. Hizmet ve mal değerini yükseltmek bu anlamda oldukça öne çıkıyor. Instagram üzerinde oluşan algının en büyük paydası, ürünü tanıtan kişiden kaynaklanıyor. Takipçilerde oluşan “o kullanıyorsa, demek ki bu ürün çok iyi, ve ben de kullanabilirim” düşüncesi direk olarak siparişi beraberinde getiriyor.

1 comment
  1. herkes instagram dan satış yapma çabasında ve çok mantıklı vergi yok dükkan yok seyyar ama değil bütün sermayen cebindeki telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Site Hızı ve SEO
Read More

Site Hızı Nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte hız arayışımız ve talebimiz de arttı. Zaman kavramının da kıymetli hale gelmesiyle internette yapacağımız küçük…