Mobil Uygulama

En İyi Android Uygulamaları

Akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızın ayrılmaz birer parçası haline geldi. Bu denli kullanımın olması da beraberinde mobil uygulamaların gelişimini getirdi. Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilebilen mobil uygulamalardan günümüzde en çok tercih edilen Android’tir. Çünkü Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazların kullanımı oldukça yüksektir. Android işletim sistemine sahip cihaz kullananların aklına da en iyi Android uygulamaları nelerdir sorusu gelecektir. Aşağıdaki başlıkta en iyi Android uygulamalarının neler olduğunu liste şeklinde sunduk.

En İyi Android Uygulamaları Nelerdir?

360 Security – Antivirus Boost

360 Security – Antivirus Boost programı en iyi Androis virüs programıdır. Google Play Store’da 100 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan bu program 16 milyon kullanıcı tarafından oylanmış ve 5 üzerinden 4.6 puanına sahip olmuştur. Telefon hızlandırma, telefon temizleme ve antivirüs taraması kategorilerinde hizmet verir. Ayrıca uygulama kilidi özelliğiyle özel fotoğraflarınızın veya mesajlarınızı kilitleyerek başkalarının görmesini engelleyebiliyorsunuz. Bunların haricinde telefon bulma, uygulama yönetici ve çağrı engelleme gibi özelliklere de sahip. Bu programı Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Action Launcher

En iyi Android Launcher uygulaması olan Action Launcher ile mobil cihazınızı özelleştirebilirsiniz. 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen bu program, 75 bin kişi tarafından oylanmış ve 4.2’lik bir puan almış. Google Play Store’da ücretsiz olarak edinebileceğiniz bu uygulamanın Pro sürümü ise 7.99 TL.

ES Dosya Yöneticisi

En iyi android uygulamalarından biri de ES Dosya Yöneticisi’dir. Bu program sayesinde telefonunuzdaki tüm dosyaları yönetebilir, kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Telefondaki, buluttaki ve ağdaki dosyaları bir ortamdan başka bir ortama taşıyabilir, görüntüleyebilir ve silebilirsiniz. 300 milyon indirme sayısına sahip olan bu program, 4 milyon kişi tarafından değerlendirilmiş ve 4.6 değerine ulaşmış. Ücretsiz olan ES Dosya Yöneticisi uygulama marketinizden edinebilirsiniz.

Evernote

Not tutma uygulaması olan Evernote sayesinde tüm notlarınızı dijital ortamda tutma şansına sahipsiniz. Dijital kart tarama, notlara görsel ekleme ve tüm platformlarda uygulama desteği seçenekleriyle hayatı oldukça kolaylaştırıyor. 100 milyondan fazla indirme sayısıyla ve 1 milyondan fazla kullanıcı oylamasıyla 4.6 değerine ulaşmıştır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamanın farklı sürümlerine de belli bir ücret karşılığında kullanabilirsiniz.

Google Maps

En iyi Android navigasyon uygulaması olan Google Maps, ücretsiz edinebileceğiniz bir uygulamadır. Sesli navigasyon desteği veren Google haritalardan, trafik yoğunluğunu kontrol edebilir, rota oluşturabilir, cadde ve sokakları görüntüleyebilirsiniz. 1 milyardan fazla indirme sayısı bulunan bu program, yaklaşık 8 milyon kişi tarafından oylanmış ve 4.3 değerini kazanmıştır.

SwiftKey Keyword

En iyi Android uygulamalarından biridir. E-Mail, sosyal medya platformları, SMS gibi sık sık kullandığınız uygulamalarla bu uygulamayı eşleştirdiğinizde hangi kelimeleri daha çok kullandığınızı algılıyor ve bir dahaki kullanımda öneri olarak sunuyor. Ayrıca bu uygulamayı Gmail hesabınızla eşleştirdiğiniz durumda,  yazım verileriniz yedekleniyor ve herhangi bir telefon değişiminde yazım tarzınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. 50 milyondan fazla kişi tarafından indirilen bu program 2 milyondan daha fazla kullanıcı tarafından oylanmış ve 4.5 almış. Bu da SwiftKey Keyword’ün kalitesini ortaya koyuyor.

Cam Scanner

Belli zamanlarda hızlıca bir biçimde belge taraması yapmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda telefonunuzdan belgenin görselini çekebilirsiniz. Ancak belge niteliği taşımayabilir. Bu noktada Cam Scanner kullanmalı ve belgenizin arka planının ve yazılarının optimize edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu program üzerinden taradığınız belgeleri, PDF ve resim formatında telefonunuza kaydedebilir, istediğiniz bir ortama yükleyebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan Cam Scanner, 4.5 gibi bir ortalamaya sahiptir.

VLC Media Player

VLC Media Player sayesinde MP4, MOV, ACI, AAC vb. video formatlarını Android telefonunuzda oynatabilme şansına sahipsiniz. Altyazı dosyalarını da destekleyen bu program, 50 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş. 4.4 oranına sahip olan bu program filmseverlerin favorisi.

Runtastic Running & Fitness

Yaptığınız sporun takibini gerçekleştiren bu program üzerinden farklı birçok kategorideki spor verilerinizi ekleyebiliyorsunuz. Google Play Store’dan ücretsiz olarak bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Poweramp

En iyi Android uygulamalarından olan Poweramp bir müzik çalar uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde telefonunuzdaki pek çok ses dosyasını oynatabilirsiniz. 15 gün ücretsiz kullanabileceğiniz Poweramp, 15 günün sonunda 2.87 TL’dir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Başa dön tuşu