Dünyanın en küçük robotik kedisi: Nybble

Dünyanın en küçük robotik kedisi: Nybble

Nybble yürüyebilen en hafif ve hızlı robotik kedi olarak karşımızda.

O sadece robotik bir kedi değil, yeni bir evcil hayvan türü – küçük bir bilgisayar, özelleştirilebilir yazılım, temel bileşen seti ve hayal edebileceğiniz yükseltmelerle hayatınıza getirdiğiniz gelişmiş bir robotik yavru kedi!

Ahşap ve retro bir tasarıma sahip gövdesiyle Nybble, kolay çözülebilen bir bulmaca gibi. Geleneksel Çin ahşap işçiliğinden ödünç alınan bir teknik sayesinde, gövdenin parçaları birbirlerine vidaya gerek duymadan takılabiliyor.

Dünyanın en küçük robotik kedisi: Nybble

Nybble’ın hareketi, Arduino uyumlu bir mikro denetleyici tarafından sürülüyor. Hareket etmek için içgüdüsel “kas hafızası” depoluyor. Nybble’nin sırtına, Raspberry Pi benzeri bir yapay zeka yongası monte edilebiliyorsunuz. En sevdiğiniz dilde program yapabiliyor ve “yürüyüş” ya da “sola dön” gibi kısa komutlar göndererek sadece Nybble’ı dolaştırabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

dijital reklam ajansı
Read More

Dijital Reklam Ajansı İzmir & İstanbul

Dijital Reklam Ajansı; Reklamların hazırlanmasını ve reklam kampanyalarının etkin bir biçimde yürütülmesini sağlayan kurumlara  dijital reklam ajansı adı verilir. Dijital…
Read More

Stock Out, Deneyim In

Tüketiciler artık bir ürün satın almak istemiyor. Evet, yanlış duymadınız! Tüketiciler artık müşteri deneyimi satın almak istiyor. Hayatın…