Coca Cola Alkollü İçecek Satışına Başladı

Coca Cola Alkollü İçecek Satışına Başladı

Geçtiğimiz aylarda Japonya pazarında alkollü içecek satışına başlayacağı yönünde haberler gelen Coca-Cola’nın 125 yıllık tarihindeki ilk alkollü içeceği raflardaki yerini aldı. %3, %5 ve %7 alkol oranına sahip aromalı içecekler sunan Coca-Cola alkollü içecek satışına başladı. Coca Cola’nın ‘’Lemon-Do’’ adını verdiği ürününün Japonya’da özellikle kadınlar arasında popüler olan ve biraya alternatif olarak sunulan Chu-Hi‘ye lezzet olarak çok benzediği belirtiliyor.

Chu-Hi adındaki içecek, çoğunlukla tahıl bazlı yerel bir alkol ve meyve aromalı karbonatlı suyun karışımından oluşuyor. Japonya’da pek çok farklı markaya ve yüzlerce aromaya ev sahipliği yapan Chu-Hi pazarı 2013’ten beri %5 ila %25 oranında büyüme kaydetmiş. Coca-Cola da “Lemon-Do” isimli ürünüyle bu pazara girerek biraya daha ucuz ve aromalı bir alternatif sunuyor.

Şirketin ürettiği bu içeceğin Japonya dışında satılıp satılmayacağı şu an için muamma. Nitekim Coca-Cola, Japonya’yı yeni ürün deneme konusunda pilot bölge olarak kullanan şirketlerden biri. Her yıl 100’den fazla Coca-Cola ürünü sadece Japonya’da test ediliyor. Bizim farkına bile varmadığımız ürünler bir süre tüketilip tedavülden kaldırılıyor.

Coca-Cola CEO’su James Quincey, Coca-Cola’nın 2017 yılında 500’den fazla yeni ürün çıkardığını belirterek markanın inovasyona odaklandığını söylüyor. Quincey, “Dünyanın her yerinde yeni tatlar ve yeni içeriklerle denemeler yapıyoruz, Coca-Cola’yı şimdiye kadar var olduğumuz kategorilerin dışında da konumlandırıyoruz” diye ekliyor.

Japonya’da gerçekleştirilen Coca-Cola alkollü içecek denemesine dair formül bilgileri, tüm Coca-Cola ürünlerinde olduğu gibi gizli tutuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like
en iyi ücretsiz hosting siteleri
Read More

Ücretsiz Hosting Siteleri Nelerdir?

Kısaca açıklayacak olursak hosting; web sitenizi barındırma işlemine verilen isimdir. Hosting hizmeti almak genellikle yıllık olarak ücretlendirilen bir…
Read More

egegen Trend Raporu – 29 / Şubat 2020

egegen Trend Raporu’nun 29. sayısında sosyal medya mecralarının yeni güncellemelerinden, yeni uygulamalara; hikaye özelliklerinden, yaratıcı tasarım çalışmalara kadar…
animasyon tanıtım filmi
Read More

Animasyon Tanıtım Filmi Nedir?

Animasyon tanıtım filmi nedir sorusuna; bir firmanın kendisini, ürünlerini, hizmetlerini veya kampanyalarını, firmanın pazarlama stratejisi doğrultusunda hazırladığı bir…