Bitcoin’i Nasıl Alabilirim?

bitcoin

Son dönemlerde ülke gündemini bolca meşgul eden ve durdurulamayan bir yükselişte olan Bitcoin’i almak isteyenlere ne yapması gerektiğine dair önerilerde bulunacağız. Bitcoin ilk olarak 2008 yılında ortaya çıkmıştır. Satoshi Nakamoto tarafından bulunan bu sanal para birimini satın almak için öncelikle bir Bitcoin cüzdanına sahip olmamız gerekiyor.

Bitcoin’i nasıl alabilirim diyenler için Bitcoin satın almanın birden fazla yöntemi bulunuyor. Bitcoin’i kredi kartıyla da alabildiğimiz gibi havale ile de alabiliriz. Eğer imkanınız varsa en basit yöntemi direkt elden almaktır. Genellikle bu yöntemi kullanan kişilerin kredi kartı olmamakla birlikte bu tür sistemlere güven duymuyorlar. Elden almak istiyorum bunu satacak kişiyi nereden bulacağım diye düşünüyorsanız, bunun cevabını da sizlere verelim. Bitcoin üzerine Facebook’ta binlerce grup bulunuyor, bunlarla iletişime geçerek elden Bitcoin satın alabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Bitcoin Almak

Benim elden Bitcoin almama gerek yok kredi kartıyla bu işi çözerim diyorsanız öncelikle şunu bilmelisiniz ki Bitcoin’in standart bir fiyatı yok. Bitcoin, dalgalı kura sahip olmasından ötürü zaman içerisinde farklı fiyatlara bürünebiliyor. Her borsanın kendi fiyatlandırmaları olduğu için farklı sitelerde farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkün olabilir. Sizin için en uygununu buldunuz ve almaya karar verdiniz diyelim o halde burada şunu söyleyebiliriz ki bu siteler yüksek komisyon ücretleri isteyebilirler. Bunun yanında güvenlik nedeniyle belli bir miktarda Bitcoin satın almanıza izin vereceklerdir.

Havale İle Bitcoin Satın Almak

Bitcoin satın almada kullanabileceğimiz bir diğer yöntem olan Havale/EFT yöntemine gelelim. Çoğumuzda kredi kartı olsa bile hepimizde kredi kartı yok. Ya da bu işte bunu kullanmamayı tercih edebiliriz. Kredi kartının hesabının çalınmasından korkan kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Tam bu noktada havale bu işi çözmemize yardımcı olacaktır. Ama bu yöntemi seçenler için bir uyarıda bulunalım, bu durum sizi biraz uğraştırabilir. Bunun nedeni ise havale yapacağınız sitelerde kimlik ibrazı yapıp üyeliğinizin onaylanması gerekiyor. Bu sürede bazen bir haftayı geçebiliyor. Bu üyelik esnasında da tüm kimlik bilgilerinizi paylaşıyorsunuz ve bu durum sizin için güvenlik açısından sıkıntı yaratabiliyor.

1 comment
  1. bitcoin arsa gibi zamanında alan almış bu saatten sonra alan kazanmaz gibime geliyor.

Comments are closed.

You May Also Like

Devamını Oku

Sonbahara Hazırlanın

Teknolojinin sürekli gelişmesi yaşam tarzlarımızın değişmesine sebep oluyor. Zaman zaman insan hayatını değişen teknolojiye göre kolaylaştıran yeni tasarımlar…