Amazon, Spotify ve Apple Music’e rakip olacak servisini yaz sonunda açabilir

Teknoloji kulislerinde ortaya atılan son söylentiye göre Amazon kendi online müzik servisini başlatmak için çalışmalar yapıyor. Şirketin bu yaz sonunda veya sonbahar başında servisini kullanıcılara sunması bekleniyor.Amazon’a yakın kaynakların aktardığına göre şirket plak şirketleriyle yaptığı görüşmelerde sona gelmiş durumda. Tüm anlaşmaların tamamlanmasıyla birlikte şirket kendi dijital müzik servisini kullanıcılara sunacak.

Bilindiği gibi Amazon Prime servisiyle birlikte limitli sayıda müzik parçasını kullanıcılara sunuyor. Ancak yeni servis Prime’dan bağımsız olarak çalışacak.Şirketin kullanıcılara sunacağı dijital müzik servisinin aylık ücretinin ise 9,9 dolar olacağı belirtilmiş. Fiyat olarak şu anda Apple Music ve Spotify‘dan bir farkı bulunmadığını söyleyebiliriz. Bunun yanında oldukça zorlu bir endüstri olan dijital müzik pazarında Amazon’un nasıl hamleler yapacağını göreceğiz. Ancak şirketin kullanıcılara hızlı kargo ve online video içeriği sunduğu Prime servisi ile ortaklaşa kampanyalar düzenleyeceğini düşünebiliriz.

 

Kaynak: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

mobil yazılım
Read More

Mobil Yazılım Nedir?

Mobil yazılım nedir sorusuna, mobil cihazlar yani cep telefonları ve tabletlerde kullanılabilmesi adına hazırlanan özel yazılımlar cevabını verebiliriz.…