Facebook Messenger‘ın akıllı asistanı M, şimdi sohbet sırasında Spotify önerileri sunuyor.

Öneriler, çeşitli cümleler ve belirli kelimeler tarafından harekete geçer. Örneğin, Messenger’da “bazı müzikleri çal” veya “müzik dinle” yazın ve M Spotify’da “Müzik Bul“u sunacaktır. Belirli bir sanatçı seçildiyse M; konuşmayı yapan kişilere o sanatçıyı Spotify’da dinlemek isteyip istemediklerini sorar. Bu sanatçıya özgü Spotify önerileri, aşağıda gösterildiği gibi “müzik” veya “dinle” gibi bağlamsal kelimeler olmadan bile görünebilir.

Komut istemine dokunursanız, Spotify içeriği sunan bir web görünümü görüntülenir. Komut istemi “Müzik Bul” olsaydı, web görüntüleme; son oynatılan Spotify şarkılarınızı, çalma listelerinizi ve bir grup oynatma listesi oluşturmak için öneriyi gösterecekti. Komut sanatçıya özgü ise, web görüntüleme; sanatçının popüler şarkılarının yanı sıra albümleri ve çalma listeleri de gösterilir.

Spotify’ın Facebook Messenger ile entegrasyonu, Mart ayında insanlara şarkı ve şarkı listeleri seçip başkalarına göndermelerine izin veren bir uygulama ile başladı. Spotify; “kullanıcılar daha fazla geliştirme bekliyor” dedi ve Nisan ayında Spotify Messenger botu sohbet uzantısıyla birlikte başlatıldı. Haziran ayında, Messenger için Grup Çalma Listeleri geldi; kullanıcılar, paylaşılan çalma listeleri üzerinde Messify ile şarkıları toplama ve ekleme yoluyla işbirliği yapmalarını sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.