Manisa SEO

Kurumsal ya da kişisel kimliğinizi yansıtan bir web tasarıma sahip olmanıza rağmen arama motorlarında potansiyel müşterilerinize ulaşamıyorsanız doğru yerdesiniz ! Dijital pazarlamadaki entegre bakış açımız, profesyonel insan kaynaklarımız ve yenilikçi yaklaşımımız ile Manisa SEO hizmetinde fark yaratıyor, markanızın arama motorlarında görünür olmasını sağlıyoruz..

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir, Neden Önemlidir ?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir, Neden Önemlidir ?

Bir internet sitesinin, potansiyel müşterilerinin yer aldığı arama motorlarında sunduğu hizmet, sattığı ürün ya da kurumsal markası ile görünür olması sonucunda müşteri ağını genişletmesi ve pazar payını artırması çalışmalarının bütünü SEO (Search Engine Optimization) olarak adlandırılabilir.

Yalnızca ülkemizde değil küresel ölçekte de internet kullanıcılarının her geçen gün artan sayısı markalar için arama motorlarının önemini göz ardı edilemeyecek bir düzeye getirmiş ve işletmelerin ya da kişisel markaların müşteri kitlesine ulaşabileceği alanlardan biri haline gelmesine zemin hazırlamıştır. 

SEO, toplum arasındaki yaygın kabullenişin aksine yalnızca arama motoru odaklı optimizasyonları değil, kullanıcı deneyimi odaklı optimizasyonları da kapsar ve özellikle Google’ın etki çapı artan çekirdek güncellemelerinin önemli bir kısmında “kullanıcı deneyimi” kavramına mutlaka yer verilir. Nitekim SEO çalışmalarının temelinde yer alan “site hızı”, arama motoru botlarının bir sayfayı indirme süresi olarak tanımlandığı gibi aynı zamanda siteyi ziyaret eden kullanıcının da sayfaya erişim hızıdır. Dolayısıyla SEO stratejisi oluşturulurken tek yönlü bir bakış açısı değil, çok yönlü ve dijital pazarlamanın diğer kanallarıyla entegre bir bakış açısının benimsenmesi gerekir.

SEO’nun artan öneminin arkasında yatan nokta

SEO’nun artan öneminin arkasında yatan nokta; reklam kampanyalarından bağımsız olması yani organik sonuçları ifade etmesidir. Bu durumu Manisa özelinde bir örnekle açıklamak gerekirse, Manisa’da bir diş hekimi olduğunuzu ve potansiyel müşterilerinize ulaşabileceğiniz kelime grubu içerisinde “manisa diş - manisa diş hekimi - manisa diş kliniği” geldiğini varsayalım. 

Adwords (Ads) kanlı ile hedef kelimelerinizin tümünde doğru reklam kurgusu yaptığınız ve hedef kitleyi doğru belirlediğiniz takdirde görünür olabilirsiniz fakat bu görünürlüğün devamlılığının sağlanabilmesi adına reklam kampanyanızı düzenli olarak finanse etmeniz gerekir. SEO ise arama motorlarında görünür bir pozisyonda yer almanız adına düzenli olarak yatırım yapmanız gereken ve doğru yatırım ile internet siteniz yayında olduğu sürece boyunca size müşteri getirebilecek bir alandır.

Burada Adwords kampanyalarının öneminin asla azalmadığını

Burada Adwords kampanyalarının öneminin asla azalmadığını ve SEO ile entegre bir yaklaşımla organize edilmesi gerektiğini ifade etmeliyiz. Yeni bir internet sitesine sahipseniz ve markanız dijital dünyada görünür değilse dijital pazarlama stratejiniz yanında erken dönemde dönüşüm sağlayabileceğiniz Adwords kampanyalarına yer vermeli ve arama motorlarında görünür bir yere sahip olana dek bu kampanyalara bütçe ayırmaya devam etmelisiniz. SEO çalışmalarının meyvesini almaya başladığınızda ise Adwords bütçenizi azaltarak fakat tam anlamıyla kaldırmayarak dijital pazarlama kurgunuza devam etmeniz doğru strateji olacaktır.

Günümüzde en ufak ihtiyaçlar için dahi dijital platformlar kullanılsa da fiziksel mağazaların varlığı devam eder ve işletmeler için hala oldukça önemli pazarlardır. SEO’nun dijital dünyadaki verileri bir araya getiren çalışma süreci olması, işletmenin ya da kişisel markanın  hitap ettiği müşteri kitlesinin eğilimini kavramasına ve fiziksel mağazasını da bu eğilime bağlı olarak revize etmesine zemin hazırlayabilir. Dolayısıyla SEO, dijital dünyadaki verilerin fiziksel mağazalarda değerlendirilmesini de sağlayan değerli bir çalışma alanıdır.

Manisa SEO Danışmanlığı 

Manisa SEO danışmanlığında tüm süreci adım adım ve hedef odaklı organize ediyor, süreç bütününde yenilikçi bakış açımızdan ve şeffaflık prensibimizden ödün vermiyoruz. SEO sürecini adım adım nasıl organize ettiğimizi inceledikten sonra merak ettiğiniz tüm detaylar için profesyonelliği ve tecrübesiyle fark yaratan SEO uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz..

Analiz Süreci

Manisa SEO danışmanlığımızın ilk adımda internet sitesinin site içi ve site dışı SEO kimliğini, yer aldığı sektörü ve hitap ettiği müşteri kitlesini (persona) analiz ediyoruz. Bu aşamada yaptığımız analizleri SEO stratejimizi oluştururken kullanıyor ve site dışı SEO çalışmalarına ışık tutacak rakip analizinin temelini de bu adımda atıyoruz.

SEO Stratejisinin Oluşturulması

İlk adımda yaptığımız kapsamlı analizleri stratejimizi oluştururken kullanıyoruz ve internet sitesinin ihtiyaç duyduğu site dışı ve site içi SEO çalışmalarını önceliklendirerek takvimlendiriyoruz. Bu aşamada belirlenen SEO stratejisinde rakiplerin izlediği yollar ve yaptığı hatalar da dikkate alınarak 3 ve 6 aylık planlar oluşturuyoruz.

SEO Aksiyonlarının Uygulanması

Tüm detayları kapsayacak şekilde hazırlanan SEO stratejimizi uygulamaya başladığımız bu adımda alınan aksiyonları müşterilerimize düzenli olarak raporluyor ve aksiyonlarımızın dokunduğu noktaları da “şeffaflık” ilkemiz gereği açıklıyoruz. SEO aksiyonlarını alırken aynı zamanda internet sitesinin değişen yapısına uygun SEO stratejileri oluşturuyor ve sürekli gelişim felsefesine uygun hareket ediyoruz.

Sonuçların Raporlanması ve Düzenli Kontrol Süreci

Alınan SEO aksiyonlarına arama motorlarının verdiği tepkiyi düzenli olarak takip ettiğimiz bu adımda, bir önceki adımımızda oluşturduğumuz yeni SEO stratejilerini de aksiyona döküyor, uygulanan aksiyonların sıralama sonuçlarındaki etkisini ve kapsamını kontrol altında tutarak raporluyoruz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN!
BİZ SİZİ ARAYALIM!

SEO Blogu

SEO başta olmak üzere dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız blogumuzu hemen ziyaret edebilir, egegen’in dijital dünyaya yenilikçi bakış açısıyla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları da blogumuzda bulabilirsiniz. Manisa web tasarım

Manisa SEO Fiyatları

Manisa SEO Fiyatları

İnternetin geniş dünyasında yüzlerce farklı iş dalı vardır ve bu iş dallarının her birinin sektörel dinamikleri farklı olduğu gibi hitap ettiği müşteri gruplarının davranışları ve hedef sorguların yapısı da değişkenlik gösterir. Dolayısıyla SEO, internet sitesi özelinde şekillendirilmesi gereken bir stratejidir ve buna bağlı olarak da fiyatlandırmada standart bir yaklaşım benimsenmesi söz konusu değildir.

Dünyaca ünlü birçok markanın web tasarım, sosyal medya, kurumsal itibar yönetimi, performans pazarlama, içerik pazarlama ve SEO çalışmalarını organize eden dijital pazarlama uzmanlarımız ile hemen iletişime geçerek internet sitenizin SEO çalışmaları özelinde analiz edilmesini talep edebilir, fiyat teklifi alarak SEO çalışmaları için en uygun zemini egegen’de bulabilirsiniz..

Manisa SEO Hizmetinde Neden egegen ?

Manisa SEO Hizmetinde Neden egegen ?

Dijital pazarlama bütünleşik bir sistemdir ve SEO da bu sistemin en önemli parçası olmakla birlikte tümünü asla karşılamaz. Dolayısıyla SEO çalışmalarını organize ederken web tasarım, sosyal medya, performans pazarlama ve içerik pazarlama kanallarıyla arasındaki ilişkinin dikkate alınması ve internet sitesinin yer aldığı sektöre bağlı olarak SEO çalışmalarının bu kanallara paralel yürütülmesi gerekir.

15 yıldır dijital pazarlamanın istisnasız tüm alanlarında faaliyet gösteren ve sahip olduğu çok yönlü bakış açısını gelişen teknolojiye adapte etmeyi başararak fark yaratan egegen, SEO sürecini stratejinin belirlenmesinden sonuçların raporlanmasına kadar tüm adımlarda titizlikle organize eder ve standart planlara bağlı kalmak yerine özgün planlar ile hedef odaklı bir yaklaşım benimser.

Manisa SEO Hizmetinde Sıkça Sorulan Sorular

Manisa SEO danışmanlığında merak edilen soruları sizin için derledik.. Hemen bilgi ve teklif almak için SEO uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, markanızın dijital dünyada görünür olması adına ilk adımı atabilirsiniz.

SEO, dijital pazarlamada tek başına yeterli midir ?

SEO, dijital pazarlamada tek başına yeterli midir ?

SEO, dijital pazarlamanın en önemli kanallarından biri olsa da çoğu zaman SEO tek başına yeterli değildir ve sektörel bazda SEO’dan beklentilerin aynı ölçüde olmaması gerekir. Örneğin; bir cilt bakım kliniği için sosyal medya SEO’dan çok daha etkili bir kanal olurken, bir hukuk bürosu için reklam yasağı olduğu da göz önünde bulundurulsa dijital pazarlama çalışmalarını organize edeceği tek kanal SEO’dur. Dolayısıyla SEO’nun dijital pazarlama içerisindeki yeri, internet sitesinin faaliyet gösterdiği sektöre bağlı olarak büyük değişkenlikler gösterebilir. 

Manisa SEO hizmetinizde başarı garantisi var mıdır ?

Manisa SEO hizmetinizde başarı garantisi var mıdır ?

Evet, detaycı analizler ile oluşturulan SEO stratejileri eksiksiz bir şekilde uygulandığı takdirde Manisa SEO hizmetinde başarı garantisi vardır. Burada dikkat çekilmesi gereken nokta; başarının yani sıralama sonuçlarındaki artışın görüleceği zaman aralığının internet sitesinin yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterdiğidir.

Manisa SEO hizmetinizde organik trafiğim ne zaman artar ?

Manisa SEO hizmetinizde organik trafiğim ne zaman artar ?

Arama motoru ve kullanıcı beklentilerini temel alarak organize ettiğimiz Manisa SEO hizmetinde organik trafik artışı, başarı garantisinde olduğu gibi internet sitesinin yapısı ve yer aldığı sektörle ilgilidir. Uzun bir süredir güncellenmeyen ve yazılımsal altyapısı itibariyle arama motorlarının beklentilerinden uzak bir internet sitesindeki SEO çalışmalarında en azından 5 - 6 aylık bir periyotta önce kıpırdanma görünmezken, arama motorları ile yeni tanışan ve site mimarisinden kod bloklarına kadar doğru kurgulanan bir internet sitesinde ortalama 3 ayda hedef sorgularda varlık gösterilebilir.