Doktorlar İçin SEO

Arama motoru optimizasyonu olarak geçen fakat SEO olarak adlandırılan bu yöntem, potansiyel hastaların arama yaptıklarında sizin sitenizi bulmalarını kolaylaştıran bir pazarlama yöntemidir. Doktorlar ve klinikler için SEO, marka görünürlüğünde özellikle Google tarafından tanınmanızı ve ön sıralarda yer almanızı sağlar.

Doktorlar için Site Tasarımı

Doktorlar için Site Tasarımı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık kullanıcıların oturdukları yerden sağlık hizmetlerine başvurması günümüzde sıkça yayınlanan durumlardan bir tanesidir. Hastalar genellikle bir ofise başvurmadan veya randevu almadan önce kliniğin web sitesini ziyaret eder. Web tasarımını bir anlamda ofisiniz içi gibi düşünebilirsiniz, çünkü kliniğin web sitesi bireylere ofis ve orada çalışan tıp uzmanları hakkında ilk izlenimlerini verecektir. Ne kadar doğru bilgi ve görsellerle kullanıcıyı sitede tutmayı başarırsanız o kadar etkin bir pazarlama gerçekleştirilmiş olur. Web sitesi bilgilerinizin olabildiğince açık olduğundan ve kullanıcıyı farklı sayfalarınıza götürebilecek birkaç linkleme yapabilmeniz oldukça önemlidir. Örneğin, ofisteki doktorları tanıtmak, niteliklerini listelemek ve uzmanlık alanlarını belirtmek için bir çalışan sayfası açmak ve bunu doğru bilgiler ve görseller desteklemek kullanıcı deneyimi açısından sizlere avantaj sağlar. Egegen olarak sitenize özgün grafik içerikleri ve doğru altyapıyla birlikte görsellerle güçlendirerek kullanıcıyı sitede tutmayı ve iletişim için sizlere başvurmasını sağlamaktayız.

Bütçe Planlaması Yapılması

Bütçe Planlaması Yapılması

Doktorlar için SEO çalışamamızda bütçe planlaması, şirketin gelecekteki sermayesinin tüm çalışmalarını gelir ve gider hesaplayarak yönetebilecek düzeyde hesaplayıp buna göre çalışmalar başlatmak için önemlidir. Planlama çalışmalarında mevcut sermayenin dikkate alınması ve şirketin düzenli gelir ve düzenli harcamaları dikkate alınarak kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler oluşturulması önemlidir. Sektörünüzün durumu, hedefleriniz, rakiplerinizi SEO çalışmaları ve rekabet edeceğiniz anahtar kelimelerin zorluk oranı çalışmalarınızın bütçesini etkileyecektir. Şirket için bir yatırım yapma ya da satın alma sürecinde de bütçenizi en iyi şekilde hesaplamanız için gereken desteği Egegen olarak sağlamaktayız. Bu yatırımın size nasıl ve ne zaman bir geri dönüşümü olacağını planlamadan bu yatırımları yapmanız oldukça riskli olacağı için bu konuda gerekli olan bütün planlamaları sizler için belirlemekteyiz.

Doktorlara Özel İç SEO ve Dış SEO

Doktorlara Özel İç SEO ve Dış SEO 

Doktorlar için SEO çalışmalarımızda hem site içi SEO kısımlarında örneğin meta başlığı ve açıklaması, başlık etiketleri, site içi dahili bağlantılar gibi özellikleri optimize etmek gibi hemde site dışı SEO yani backlink, sosyal medya ya da hatalar ve düzenlemeler gibi süreçleri ele alarak sizler için doğru bir yol planlaması çizmekteyiz. Bu süreçte kaliteli yazılar ve kullanıcı deneyimin üst düzeyde kalması bizim için önceliklerimiz arasındadır. Daha sonra web sitenizin hızını, görsel optimizasyon çalışmalarını doğru şekilde yürütmek ve link inşası yani backlink takvimi çıkartarak SERP'te yükselmeyi amaçlamaktayız.

Doktor Sitelerine Özel SEO Eklentileri Kullanma

Doktor Sitelerine Özel SEO Eklentileri Kullanma

Doktorlar ve ofisleri için SEO'nun belki de en önemli yönlerinden biri, bir bütün olarak arama motoru optimizasyonudur. Dünya çapında en çok kullanılan eklentiler ile doğru analiz sonuçlarını çıkartarak gerekli planlamaları bu doğrultuda Egegen farkıyla oluşturmaktayız. Doğru anahtar kelimeleri kullanmayı ve web içeriğini mümkün olduğunca bulmayı kolaylaştırmayı içeren Arama motoru optimizasyonu ile birlikte ofisinizin yayınlamayı planladığı içerikle ilgili anahtar kelime aramaları yapmak, sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. SEO eklentilerinde doğru sonuçlar elde etmek için anahtar kelime araştırması yaparak sizler için en doğru kelimeleri bulmaktayız. Bu doğrultuda kullanıcıların yaptığı en büyük problemlerde arasında yer alan içeriğinize anahtar kelimeleri aşırı yüklemeyin veya daha yüksek bir sıralama elde etmek için uygun olmayan anahtar kelimeler kullanmayın. Egegen olarak doktorlar için SEO çalışmasını yaptığımız süreç içerisinde, tüm SEO kavramını kaliteli düzeyde aktarmak ve üst düzey veriler için yardımcı olabilecek çeşitli SEO eklentileri ve araçları kullanmaktayız. Daha başarılı veriler elde etmek için kullanılan bazı eklentiler şunlardır:

  • Yoast SEO
  • Screaming
  • Frog Ahrefs
  • SEMrush
Doktorlar için SEO Fiyatları

Doktorlar için SEO Fiyatları

Web sitenize uygulanan tüm iç SEO ve dış SEO çalışmaları SEO hizmet fiyatına eklenerek sizlerin istedikleri doğrultusunda fiyat planlaması yapılmaktadır. Web sitenizin SEO uyumlu hale getirilmesi, web sitenizde paylaşmak istediğiniz içerikler ve web sitenize uygulamak istediğiniz danışmanlık hizmetleri fiyatları belirleyen unsurlar arasında yer alır. SEO araştırmalarında performansı ve başarıyı en üst düzeyde tutabilmek için genellikle SEO hizmetlerinde verdiğimiz hizmetleri araştırır ve aylık olarak size rapor ederiz. Detaylı site incelemeleri, kod yapısı incelemeleri, ayar incelemeleri, rakip web sitesi incelemeleri, backlinkler ve içerik optimizasyonu ve daha birçok faktörü organize ediyor ve gerekli çalışmaları yürüterek sitenizin üst sıralarda gözükmesi için birçok faktörü devreye sokuyoruz. Bir web sitesi SEO fiyatını belirlemeden önce SEO'nun kapsamı, müşteri ve kullanıcı beklentileri ile netlik kazanmaktadır. Sizde kaliteli hizmeti uygun fiyatlarda tercih etmek istiyorsanız Egegen'i ziyaret edebilir hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Doktorlar için SEO'da Neden Egegen ?

Doktorlar için SEO'da Neden Egegen ? 

Doktor siteleri için SEO kapsamında sizin beklentilerinizi karşılamak ve sitenize gelen kullanıcıların isteklerini öngörerek çalışmalarını sürdüren Egegen, profesyonel ekibi ve uzam kadrosu ile sağlık alanında yer alan web sitenizi ilk sıralara taşımak için çalışmaktayız. Meta etiketlerinden tutun da backlink alımlarına kadar süreci yönetmekte ayrıca son güncellemeleri takip ederek ilk sizlerin yararlanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Egegen, yetenek, deneyim ve profesyonelliğe sahip ekibi sayesinde alt sıralarda yer alan sitenizi üst sıralara çıkartarak daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesine ve hizmetlerinizden yararlanmasına olanak sağlamaktadır. Sadece Doktorlar için SEO alanın da değil dijital pazarlamanın tüm alanlarında danışmanlık hizmeti verebilir ve uzun yıllardır sektöre olan hakimiyeti ile kazandığı tecrübesini projelerine aktarmaktadır.

Adım Adım Doktorlar için SEO

Sektörlere özel her zaman özel reçeteler oluşturuyoruz. Her hastanın tedavisi aynı olmadığı için her sitenin de problemleri aynı olmuyor. Her siteye özel seo reçetesi hazırlayarak. Siteleri 1.sayfaya taşıyoruz.

Bölgesel Çalışma

Çoğu klinik için yerel halkı planlamalarınızın arasında almak idealdir. Ülkenin dört bir yanında gelecek kadar yüksek bir işletmeniz yoksa, ofise gelme olasılığı yüksek olan ziyaretçiler yerel halk tarafından olacaktır. Bunu yapmak için, sitenizin içeriğinde bölgenizin, ilçenizin veya şehrin adını sık sık kullanarak web sitenizin içeriğini yazılarınızda veya hizmetlerinizde geçirebilirsiniz. Örneğin, blog yazıyorsanız, yayınlarınızın başlığına veya başlığına alanınızın adını ekleyin daha sonra yapacağınız hizmeti yazabilirsiniz.

Blog Açma

Blog açmak aslında güncel kalmanın ve Google tarafından aktif bir şekilde görnümenin en önemli adımlarından bir tanesidir. Sadece yaptığınız hizmetlere değil yazdığınız kaliteli yazılar dahilinde kullanıcıları çekebilir daha sonra hizmet sayfalarınıza yönlendirebilirsiniz. Düzenli ve faydalı içerik yayınlama , arama motorları ilgili uygulamanın oldukça başarılı sonuçlar verdiğini görmekteyiz. Sık sık deneyim alanınıza ve ofisinizin çalıştığı alana atıfta bulunan içerik oluşturuyorsanız, web siteniz arama motorlarına bölgenizdeki insanlar için yararlı bilgiler içerdiğini söyleyecek ve insanların size yönelmesini sağlayacaktır. Kliniğin sağladığı bakım türü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ofisinizin öncelikli olarak tedavi ettiği hastalıklar veya rahatsızlıklar hakkında faydalı tavsiyeler almak için web sitenizi ziyaret eden hastalarınız sitenizi ziyaret edecektir. Hastalara ilgi çekici bilgiler sağlayarak, yalnızca mevcut hastalarınızı elinizde tutma olasılığınız artmaz, aynı zamanda yerleşik hastalar arkadaşları ve akrabaları ile faydalı içerik paylaştığında daha fazla hastayı muayenehanenize çekme olasılığınız da artar. Blog açmak sizleri bir adım daha önde tutacağı için, bu adımı atlamamanız gerekmektedir.

Analiz Çalışmaları

İlk olarak daha önceki çalışmalarınızı değerlendirmekle başlıyoruz. Daha sonra mevcut sitenizle ilgili olan site içi SEO çalışmasında, web sitenizdeki bütün görseller, grafikler, anahtar kelimeler, tanımlar ve başlık gibi yazılım ve içerik gibi durumlarınız için özenle planlama yapılır. Hangi bölgelerde sorun olduğunu tespit ederek ilk başta sorunlara yönelinir daha sonra iyileştirme çalışmaları başlatılır.