MOBİLE UI/UX TASARIM

Mobil uygulamaların tasarımları uygulamanın yazılımı ve geliştirilmesi kadar ve hatta kullanıcıları düşündüğümüzde çok daha fazla önem arz eder. Bu nokta da mobile UI/UX tasarım kavramı devreye girer. Bir mobil uygulamanın UI/UX tasarımının yapılması kullanıcı memnuniyetini oldukça fazla artıracağı için egegen İnternet Hizmetleri olarak yaptığımız tüm mobil yazılım ve uygulamalara UI/UX tasarım yapmaktayız.

UI/UX Tasarımın Önemi

Tasarımın önemi kullanıcıların yazılım ve arka planda çalışan özelliklerden çok ön yüzü , yani tasarımı görüyor olmasıdır. Bu sebeple yazılımla entegre bir şekilde tasarımın da çok kullanışlı, kullanıcı deneyimini dikkate alan ve özellikleri en performanslı şekilde kullanmaya sevk ediyor olması gerekir. Tüm bunları gözeterek yapılan tasarımlara ise mobile UI/UX tasarım adı verilmektedir.

Kullanıcı Arayüzü ve Deneyimi

Mobil cihazların kullanım çokluğu ve genel olarak kişisel amaçlar için kullanılması kullanıcıların hiçbir uygulamaya zorunlu olmaması ve neredeyse her bir uygulama ve platformun alternatifi olmasından dolayı tasarım açısında kullanıcıları memnun etmek şarttır.

Kullanıcı arayüzü (UI) ve kullanıcı deneyi (UX) olarak tabir edilen kavramlar adlarıyla ilişkili oalrak kullanıcıları merkeze koyan tasarım yaklaşımlarıdır. Tasarım aşamasında uydurma yöntemler ve teknikler yerine mobile UI/UX tasarım yaklaşımı ile proje ortaya konulduğunda çok büyük başarılar elde edilebilir.

UI/UX Tasarım için egegen

Tasarım süreçlerinin en iyi şekilde yürümesi ve ortaya UI/UX tasarım kurallarına uygun bir tasarımın çıkması için egegen’i tercih edebilirsiniz. Uygulamanız için en ideal tasarımı ortaya koyacağımızdan kuşkunuz olmasın.

- egegen
Copyright © 2000 - 2017 egegen İnternet Hizmetleri Kullanıcı Girişi