REMARKETİNG (YENİDEN PAZARLAMA)

Google aracılığıyla reklam yayınlamak isteyen firmalar için en iyi yöntemlerden bir tanesi de remarketing reklamlarıdır. Bunun için web sitesini ziyaret eden kişilerle Google AdWords reklamlarını entegre etmek gerekir. Entegrasyon işinin düzgün yapılması gerekir. Google AdWords uzmanı arkadaşlarımız web sitenizi inceleyerek yeniden pazarlama için uygun kitle yaratırlar. Ardından bu kitle için ne kadar süre boyunca reklam yayınlamanın uygun olacağı seçilir. Sonrasında bu kitle tüm web sitelerinde takip edilir.

Google’da yayınlanabilecek reklamlardan en etkili olanı belki de yeniden pazarlama (remarketing) reklam yöntemidir. Yeniden pazarlama ile web sitenizi ziyaret etmiş kişilere başka sitelerde tekrar tekrar reklam gösterip aklında zaten bir fikir oluşmuş kişileri alışverişe sevk etmektir.

Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nedir?

Google AdWords Remarketing (Yeniden Pazarlama) reklamları dijital pazarlama için önemli araçlardan birisidir. Çünkü bir şekilde ister organik yollarla isterse diğer reklamlardan web sitesine çekilen kişiler en çok önem arz eden müşterileri oluşturmaktadır. Bu kişiler için yeniden pazarlamayı aktif ettiğimiz zaman çok iyi geri dönüşler alınmaktadır.

Google remarkenting (yeniden pazarlama) reklamları mantığını şu şekilde anlatabiliriz:

  • Öncelikle web sitenizi ziyaret etmiş bir kitle oluşması gerekmektedir. Bu kitlenin en az birkaç yüz kişi olması gerekir ki reklam göstermeye elverişli olsunlar. Bu kitlenin oluşturulması iki farklı şekilde yapılır. Birincisi zaten web sitesini organik aramalardan, sosyal medyadan, yönlendirmelerden veya direkt olarak ziyaret edenlerden oluşturulan yeniden pazarlama kitlesidir.
  • İkinci olarak eğer Google’da başka reklam kampanyaları yayınlıyorsak, örneğin arama veya görüntülü reklamlar yayınlıyorsak bu reklamlardan tıklayıp web siteyi ziyaret eden kişilerden bir yeniden pazarlama kitlesi oluşturabiliriz.

Neden Remarketig Kullanılmalıdır?

Remarketing (yeniden pazarlama) kullanmanın firmaların reklam kampanyalarına en büyük yararı belirli bir bütçe harcanarak web sitesine çekilmiş kişilerin kolayca elden kaçırmayı engellemesidir. Eğer bir ürün satılıyorsa ve bunun için bir reklama tıklayıp siteye gelerek inceleme yaptıktan sonra bir alım yapmadan çıkan kişi hala potansiyel müşteri olmaya devam eder. Şu farkla ki bu kişinin kesinlikle bizim sattığımız ürünle ilgilendiğini biliyoruzdur. Bunun için bu kişiye en az bir hafta boyunca Google iş ortağı diğer web sitelerde web sitemizin reklamını bannerlarla göstermemiz gerekir. İhtiyacı olan ürünü inceledikten sonra tekrar tekrar gördüğünde bilgi alma veya satın alma dürtüleri daha da teşvik edilecektir. İşte bu sebeple remarketing bir AdWords reklam kampanyasının vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir.

Google Yeniden Pazarlama Nasıl Çalışır?

Google remarketing yeniden pazarlama reklamları sitenizi ziyaret eden kişilerin başka sitelerde tekrar tekrar sizin web sitenizin reklamlarını görmesidir. Reklamlarınızı banner şeklinde Google’ın imkan tanıdığı pek çok farklı büyüklükte görsel reklam tasarımları ile görürler. Bu şekilde etkileyici bir slogan ve görsel kullanıldığında zaten sizi tanıyan ve en az bir ürün incelemiş kişinin aklına yerleşmiş olursunuz.

İstatistikler gösteriyor ki yeniden pazarlama reklamlarını kullanan web sitelerin geri dönüşüm oranları çok daha yüksektir.

egegen internet Hizmetleri Google reklam ekibi ile tanışın ve firmanız için en ideal reklam kampanyasını birlikte planlayalım.

İzmir Remarketing

Remarketing yani yeniden pazarlama özellikle E-Ticaret sitelerinin kullanması gereken bir reklam türüdür. Bu reklam türü sayesinde web sitenizden bir şey almadan kullanıcıyla tekrar iletişim kurabilecek ve web sitenize geri dönmesini sağlayacaksınız. İzmir Remarketing (yeniden pazarlama) sektöründe doğru bir reklam yerleştirme için egegen’le iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Remarketing

Asıl amacı ürün ve hizmet satışı olan web siteleri yeniden pazarlama yöntemini kullanarak amaçlarına daha kısa sürede ulaşabilirler. Web sitenizden alışveriş yapmadan çıkan kullanıcılara gösterilecek ürün reklamları ile satış gerçekleştirmeniz daha kolay olacaktır. İstanbul remarketing sektöründe etkili bir reklam kampanyası için egegen ile çalışın!

- egegen
Copyright © 2000 - 2019 egegen İnternet Hizmetleri
Kullanıcı Girişi