İnternet sitesinin içeriğine göre belirlenmiş anahtar kelimelerde arama motorlarında yükseltilmesi çalışmasına SEO denmektedir. SEO, Arama Motoru Optimizasyonu tanımlamasının kısaltılmasıdır. Arama Motoru Optimizasyonu, web siteniz aracılığıyla kullanılara her ne sunuyorsanız çok daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayan en etkili reklam, satış, pazarlama yani dijital pazarlama aracıdır.

SEO ile Zirveye Ulaşın

Günümüzde pek çok şirket internet üzerinden müşteri çekmeye çalışmakta; gerek internet üzerinden satış yaparak gerekse verdiği hizmeti internet sitesi üzerinden duyurarak potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadır. Peki, internet üzerinden birçok rakibin rekabet içerisinde olduğunu düşünürsek, alternatifleri arasından Google başta olmak üzere Yandex, Bing gibi arama motorları hangi siteleri üst sıralara çıkarır? Bu sorunun yanıtı SEO’da gizli. SEO çalışması yapılan siteler arama motorlarının algoritmalarına uygun bir şekilde dizayn edildiğinden üst sırada yer alarak rakiplerinin üstünde zirvede yer almaktadırlar.

SEO, En Etkili ve Kalıcı Pazarlama Aracıdır

SEO ile etkili bir pazarlama yapılabilir. İnternet kullanıcıları düşünüldüğünde genel olarak herkes satın alacağı ürünü, gideceği kafeyi, alacağı veya kiralayacağı evi, yapacağı tatili öncelikle Google gibi arama motorlarına yazarak aratmakta ve en önemlisi ise bu kullanıcıların % 70’i ilk 3 sırada çıkan sitelere tıklamaktadır. Bu % 70’lik dilimin içerisinde ise % 85’lik bir kesim sadece 1. sıradaki siteye tıklamaktadır. İnternet kullanıcıların % 95’i ilk 10 sıradaki siteleri tercih etmektedir. Yalnızca % 5’lik bir kesim 2. sayfaya geçerek araştırmasına devam etmektedir.

Yukarıdaki verilere de bakıldığında ister son kullanıcıyı hedefleyin, ister başka firmalarla iletişim kurmayı hedefleyin web sitesinize Arama Motoru Optimizasyonu çalışması yaparak üst sıralarda yer almanız neredeyse bir zorunluluktur. Üstelik SEO çalışması anlık bir çalışma olmayıp üst sıralara çıkıldığında rutine bindirilmiş bir SEO ile yerini koruyabilir. Bu da Arama Motoru Optimizasyonunun ne kadar etkili ve kalıcı olduğunu gösterir.

Aramalarda Üst Sırada Yer Almanın Yolu: SEO Çalışması

Google aramalarında üst sırada yer almanın tek ve biricik yolu Arama Motoru Optimizasyonu çalışmasıdır. egegen İnternet Hizmetleri de bu çalışmayı size en iyi şekilde sunmaktadır. Alanında uzman SEO danışmanları ile oluşan ekibi arama motoru optimizasyonundan başlayarak backlink analizi, site analizi, link inşaası, site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere tüm süreçleri profesyonel olarak sürdürürler.

İzmir SEO

Dijital pazarlama aracı olarak Arama Motoru Optimizasyonunu kullanmayı hedeflemiş firmalar için, egegen İnternet Hizmetleri olarak SEO hizmetini tüm detaylarıyla sunmaktayız. Hedefleriniz doğrultusunda web sitenizde yapacağımız iyileştirmelerle arama motorlarında üst sıralara yükselebileceksiniz. İzmir SEO sektöründe verdiğimiz hizmetlerle hedeflediğiniz müşteri kitlesine ulaşabilmeniz için gereken tüm optimizasyonları, profesyonel ekibimiz ile birlikte yürütüyoruz. 

İstanbul SEO

Web sitesinin doğal yöntemlerle, arama sonuçlarında üst sıralara gelmesini isteyen markalar Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarına başvururlar. egegen İnternet Hizmetleri, İstanbul SEO sektöründe verdiği hizmetlerle, web sitelerinin arama motoru algoritmalarına uygun bir biçimde optimize edilmesini sağlıyor ve sitenizin ilk sayfaya gelmesini garanti ediyoruz.

- egegen
Copyright © 2000 - 2019 egegen İnternet Hizmetleri
Kullanıcı Girişi