Web sitelerin arama motorlarına optimize edilmesi için yapılacak en önemli çalışmalardan birisi de on-page SEO (site içi SEO) çalışmasıdır. On-page SEO ile web sitenizde yer alan tüm sayfalar tek tek Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarınının istek ve standartlarına göre düzenlenir ve organik aramalardan maksimum performansı almak için gereken her şey yapılır.

Site İçi SEO

Site içinde yapılacak SEO operasyonları sayfaların arama algoritmalarına uygun bir şekilde düzenlenmesi, içeriklerin özgünlüğünün kontrolü ve anahtar kelime sayısının ayarlanması, site içi linklemenin yapılarak kullanıcı dolaşımının desteklenmesi olarak sıralayabiliriz. Tüm bu on-page SEO çalışmaları SEO’nun vazgeçilmez unsurlarını oluşturur ve site içi SEO yapmadan yalnızca backlink ve tanıtım yazısına dayanan SEO spam çalışma olarak kabul edilir.

On-Page SEO Süreçleri Nasıl İşliyor?

Bir web sitenin arama motoru optimizasyonunu yapmak için site içi SEO çalışmasına başlandıysa kesinlikle aşağıdaki on-page SEO operasyonlarının hepsini yapmak gerekmektedir. Aksi takdirde eksik kalan her bir unsur Google’ın belirlemiş olduğu ve aramada yükseltme algoritmalarına dahil ettiği irili ufaklı 200’ün üzerinde maddenin toplamını reddetmektir. Çünkü Google’da üst sıraya çıkmak istiyorsanız algoritmaya dahil olan tüm bu kuralları yapmanız gerekmektedir. Her bir madde sizi bir adım daha üst sıraya taşıyacaktır. Google’da üst sıra hedefleniyorsa yapılacak çalışmaların önceliği ve belki de en önemlileri on-page SEO çalışmalarıdır.

Site içi SEO süreçleri şu şekilde ilerler;

  • Sitenin teknik ve yazılımsal analizi
  • Title ve description yazılarının düzenlenmesi
  • Heading etiketlerinin (H tags) düzenlenmesi 
  • İçeriklerin incelenmesi ve özgünlük kontrolü
  • İçeriklerin anahtar kelimeler (keywords) açısından analizi
  • Site içi linklemenin (Link inşası) yapılması

Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra on-page SEO açısından siteyi A’dan Z’ye bir kez daha analiz edip her şeyin kitabına uygun olup olmadığı kontrol edilir. Uygun olmayan ve eksik kalınan noktalar düzeltilir ve sitenin SEO açısından sorunu olmadığı ve artık dış SEO çalışmasına başlanabileceğinin onayı alınır.

egegen SEO ekibi, tüm bu süreçleri eksiksiz yerine getirerek hedeflenen kelimelerde en üst sıralara çıkmayı garanti eder.

- egegen
Copyright © 2000 - 2017 egegen İnternet Hizmetleri Kullanıcı Girişi