Google ve diğer arama motorlarında web sitenizin ilgili anahtar kelimelerde yükselerek en üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız SEO açısından yapılacak pek çok işlem vardır. Bu işlemlerin en önemlilerinden birisi de off-page SEO çalışmasıdır.

Off-Page SEO (Site Dışı SEO)

Hangi sektörde olursa olsun Google'da en üstte yer alan sitelere bakıldığında bu web sitelerin kendi sitelerinin dışında başka pek çok sitede tanıtım yazısının olduğunu görürüz. Yine ayni şekilde bu web sitelerinin çok etkili bir sosyal medya hesap kullanımlarının olduğunu da görürüz. Site içinde yapılacak SEO çalışmalarından sonra site dışında yapılacak off-page SEO planlaması sitenin üst sıraya çıkmasında önemli bir etkeni oluşturmaktadır.

Tanıtım Yazısının Off-Page SEO'daki Gücü

Tanıtım yazısı ile bir web sitesinin veya web sitesinden spesifik bir ürünün tanıtılması, tanıtımını yaptığımız web sitesinin veya sayfasının değerini hem kullanıcılar nezdinde hem de Google gibi arama motorları nezdinde arttıracaktır. Yani bu durumu şuna benzetebiliriz; Web siteniz internet ortamında ne kadar çok konuşulursa o kadar çok popüler olur. Ancak burada söyle bir sorun oluşma riski var. Off-page SEO çalışmasının profesyonel SEO uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü tanıtım yazısı yayınlarken bu işlemin doğal gözükmesi gerekmektedir. Zira web sitesi ile uzaktan yakından alakası olmayan bir sektörde yayın yapan bir sitede tanıtım yazısı yayınlamak bazı ciddi sorunlara neden olabilir. İyi kurgulanmış tanıtım yazıları planı ile web sitenizi Google'da üste çıkarabilirsiniz. Bunun için profesyonel SEO uzmanlarının yardımına ihtiyacınız vardır.

Sosyal Medya ve Off-Page SEO

Site dışı SEO yaparken yardımımıza koşan bir başka kaynak da sosyal medya kanallarıdır. Mümkün olduğunca farklı sosyal medya hesaplarında sayfaların linkini paylaşmak gerekir. Her farklı sosyal medya mecrasının arama motorlarınca farklı değerleri vardır. Yani hızlı index almanın doğal yollarından birisi Facebook, YouTube gibi mecralarda linkinizin paylaşılmasıdır. Görselliğe önem verenler ve çokça fotoğrafı olanlar İnstagram, Pinterest ve Tumblr gibi sosyal mecraları kullanabilir.

Off-page SEO yaparken sosyal medyanın etkisi inkar edilemez ancak yalnızca küçük bir parçasını oluşturduğunu unutmamak gerekir. Site için SEO'nun çok iyi bir şekilde yapılması gerekir. Bununla birlikte tanıtım yazılarının etkisi oldukça yüksektir. Sosyal medya bunlardan sonra gelen bir SEO etkenidir.

Backlinklerle Off-Page SEO

Etkin bir backlink çalışması ile üst sıralara yükselmek mümkündür. Ancak backlink alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsur düzenli bir alım sağlanmasıdır. Site dışı SEO yaparken genel olarak ne yapılıyorsa bu çalışmaların düzenli olarak yapılması arama motorlarının gözünden kaçmayacaktır. Aksi durumda fark edilerek doğal olmayan bir çalışma yapıldığının tespit edilme durumu ile karşılaşılabilir. Backlink alımı için kalite puanı yüksek siteler tercih edilmeli, web sitelerin geçmişlerinde verdiği diğer backlinkler araştırılmalıdır. Bu gibi site dışı SEO çalışmasını da ancak profesyonel bir SEO çalışanı yapabilir.

Neden egegen?

Site içi SEO'da olduğu gibi site dışı off-page SEO'da da uzman ve tecrübeli bir SEO ekibine sahip olan egegen, firmanızın web sitesi için analizini titizlikle yapar ve ne yapılması gerekiyorsa maksimum performans ile bunları yapar. Haftalık, aylık raporlamalar egegen SEO ekibi tarafından yapılır. egegen sayesinde kısa bir süre içerisinde hedeflediğiniz üst sıralamayı elde edersiniz.

İzmir Off-Page SEO

SEO çalışmaları yapılırken iki farklı yapıya başvurulur. Bunlardan biri site dışı SEO çalışmalıdır. Site içinde yapılan çalışmalar sona erdiğinde web sitelerinin bilinirliğini artırmak adına dış SEO çalışmalarına yön verilir. egegen İnternet Hizmetleri’nin sunduğu İzmir Off-Page SEO hizmetiyle web siteniz için gereken tüm çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Böylece web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralara gelmesini sağlıyoruz.

İstanbul Off-Page SEO

SEO çalışmalarında yapılması gereken bir çalışma yöntemi Off-Page yani site dışı SEO çalışmalarıdır. Site dışı SEO çalışmaları; backlink alımı ve sosyal medya yönetimi gibi yöntemlerle siteye dışarıdan destek verilmesini sağlar. Sadece İstanbul Off-Page SEO çalışmalarında değil tüm SEO çalışmalarında egegen’in profesyonel ekibine güvenebilirsiniz.

- egegen
Copyright © 2000 - 2019 egegen İnternet Hizmetleri
Kullanıcı Girişi