Web sitesi tasarımı yaptırmaya karar veren kurumların, şirketlerin veya kişilerin akıllarına gelen diğer bir soru da web tasarım fiyatları dır. Tasarım fiyatları bu hizmeti vermekte olan her firmaya göre farklılık göstermektedir. Bir firma oldukça düşük bir fiyat verirken diğer bir firma o firmanın 10 katı fiyat verebilir. Fiyatların farklılık göstermesindeki sebeplerden biri alanında uzman kişilerin çalışıyor olup olmamasıdır. Diğer bir sebep; tasarımların sadece sizin sitenize ait olup olmadığıdır. Eğer sizin için sıfırdan bir tasarım yapılmaktaysa maliyet de bu doğrultuda artacaktır. Yani web sitesi tasarım fiyatları şirketin veya kişinin isteklerine göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden net bir fiyat vermek doğru değildir.

İzmir’de ve İstanbul’da Web Tasarım Fiyatları Ne kadardır?

Web sitesi tasarım fiyatları tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir ve İstanbul’da da farklılıklar göstermektedir. Birçok firmanın ve freelance tasarımcının bulunduğu günümüzde İzmir web tasarım fiyatları ve İstanbul web tasarım fiyatları için teklif alırken net kendi taleplerinizi sıralamayı unutmayın.

Web sitesi tasarım fiyatları için oluşturabileceğiniz talepler şöyle sıralanabilir;

  1. Sitenizin bir haritasını çizin.
  2. Hoşunuza gidin sitelerin bir listesini tasarımcıya sunun.
  3. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya sitede olmasını istediğiniz her şeyi iletin. Böylelikle kaç sayfalık bir tasarım istediğinizi anlatmış olacaksınız.
  4. Sitenizin güncellemesini kendiniz yapacaksanız, yönetim yazılımına sahip olmak istediğinizi belirtin.
  5. Sitenizin arama motorlarına uyumlu olmasını sağlayacak tasarım ve kodlamalar talep edin.
  6. Son olarak veritabanı uygulamasına ihtiyacınızın olup olmadığını belirleyin ve buna uygun bir tasarım talebinde bulunun.

İsteklerinizi Web tasarımını yapacak olan kişiye iletmeniz durumunda daha net bir fiyat ortaya çıkacaktır.

Web Tasarım Fiyatları Hangi Durumlarda Ucuz Olur?

Web sitesi tasarım fiyatlarının ucuz olmasını sağlayan sebepler şunlardır;

  1. Eğer tasarlanacak web sitesi, tasarımı yapacak firmanın ya da kişinin elinde halihazırda mevcutsa; yani sizin isteklerinizi karşılayacak seviyede ve bir başka web sitesinin altyapısında daha önce kullanılmış olan bir web tasarımıysa fiyatta düşüş olacaktır. Ancak böyle bir durumu kabul ettiğinizde sitenizin aynısını farklı bir yerde görmekten kaçamayacağınızı belirtmek isteriz.
  2. Hazır Tasarım olarak nitelendirilen, internet üzerinden kolayca satın alabileceğiniz şablonlarda küçük iyileştirmeler yapılarak size sunulacaksa fiyat ucuz olacaktır.
  3. Daha önce farklı bir web sitesi için tasarlanmış ancak beğenilmemiş ve atıl şeklinde beklemekte olan tasarım şablonlarına sizin istekleriniz eklenerek satın alınacaksa fiyat düşük olacaktır.
  4. Yönetim paneli, akıllı cihazlara uyum, tarayıcı testleri, SEO ve emek verilerek yapılandırma gerektiren hiçbir testten geçmeden yani minimum düzeyde zaman harcanarak yapılan web tasarım fiyatları oldukça uygun olacaktır.

Profesyonel Web Tasarım yaptırmak referanslarımızı incelemek ve fiyat almak için anasayfamızı ziyaret edebilir veya iletişim sayfamızdan iletişim kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.