web tasarım firması

İnsanların hayatının merkezi haline gelen internet adeta yaşamımıza yön veriyor. İnternet dünyasında yer alan internet siteleri; eğlendirme, bilgilendirmek, ticaret yapmak, beğenilmek, büyümek ve geniş kitlelere hitap etmek amacıyla kullanılabilir. Bu web sitelerinin kullanılabilmesi için web tasarım sürecinden geçmesi gerekir.

Web sitelerinin görsel ve içeriksel açıdan yapılan tüm çalışmalarını web tasarım hizmeti kapsar. Web sitelerinin kullanıcı arayüzünü oluşturan web tasarım, başarılı bir firma tarafından yapıldığında markalar için oldukça avantajlı hale gelir. Fakat tam tersi olduğunda hem maddi hem de manevi kayba neden olacaktır. Web tasarım firmaları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki başlıktan öğrenebilirsiniz.

Web Tasarım Firmaları Nasıl Seçilmelidir?

 1. Öncelikle seçmeyi düşündüğünüz firmanın referanslarını incelemelisiniz. Potansiyel müşteriler bir ajansın ne kadar iyi olduğunu anlamak adına ilk önce yapılan işlerin neler olduğuna bakarlar. Yani web tasarım firmalarının web sitelerinde bulunan referans sayfasını kontrol ederek neler yapıldığını inceler ve kendileri için neler yapabilecekleri hakkında fikir edinmiş olurlar.
 2. Web tasarım firmaları seçerken kişi değil ajans seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.
 3. Seçmeyi düşündüğünüz ajansın öncelikle kendi web sitesini incelemelisiniz. Kendi internet sitelerine gösterdikleri özeni, kreatif olup olmadıklarını, ilgi çeken tasarıma imza atıp atmadıklarını bu sayede görebilir ve sizin web sitenizde nasıl bir tasarım yapacaklarını kestirebilirsiniz. Şöyle düşünün araba kullanmayı bilmeyen bir kişinin sizin arabanızı kullanmasına izin verir misiniz? Bu yüzden ilk önceliğiniz sitede gezinmek olmalıdır.
 4. SEO uyumlu web tasarım yapılmasına dikkat edin. Ayrıca seçeceğiniz firmanın web tasarım sektörüyle ilgili yaptığınız arama sonuçlarında çıkıp çıkmadığını, çıkıyorsa da kaçıncı sırada çıktığını kontrol etmelisiniz. Kendi web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkaramayı başaramayan firmaların sizin web sitenizi arama motoru sonuçlarında yükseltmesini bekleyemezsiniz.
 5. Amacı marka bilinirliğini artırmak olan, kurumsal kimliğe sahip, ticari ve resmi kaydı olan web tasarım firmalarını seçmenizi öneririz.
 6. İhtiyacınız olduğu her an ulaşabileceğiniz firmaları tercih etmelisiniz.
 7. Sadece web tasarım değil, size farklı hangi hizmetleri de sunabileceklerini öğrenmelisiniz ve sunulan hizmetleri de incelemelisiniz.
 8. Teknolojik gelişmelerin takibini yapan, yenilikçi ve dinamik ekibe sahip olan firmaları seçmelisiniz.
 9. Mümkünse seçmek istediğiniz firmayı yerinde ziyaret etmeli ve yüz yüze görüşmelisiniz.
 10. Sorduğunuz soruların yanıtlarını hangi hızda verdikleri de seçiminizi etkilemelidir.
 11. Ayrıca web tasarım ekibiyle kurduğunuz iletişim de oldukça önemlidir. Size saygılı olmasına ve titizlikle çalışan bir ekip olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Web tasarım firmaları arasından hangi firmayı seçeceğinize karar veremiyorsanız doğru adrestesiniz. İlgili linke tıklayarak egegen’in profesyonel ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin