web tasarım firması

Dijital dünyada var olabilmek için yapılması gereken en önemli şey web sitesine sahip olmaktır. Web sitesine sahip olabilmek için web tasarımına ihtiyaç vardır. Web sitesi tasarımı yaptırmak için bir web tasarım firması seçmeniz gerekmektedir. İnternet sektörünün hızla geliştiği günümüzde web tasarım sektörü oldukça revaçtadır ve rekabeti yüksek alanlardan bir tanesidir. Rekabetin yüksek olduğu bu alanda en iyi web tasarım firması seçmek de oldukça güçtür. Peki en iyi web tasarım ajansı nasıl seçilir? Web sitesi tasarım firması seçerken referanslarını beğendiğiniz firmalarla görüşmelisiniz. Eğer bütçenize uygun bir firma seçmeyi düşünüyorsanız yanıldığınızı söylemeliyiz. Çünkü firmaların verdiği hizmetler web tasarım fiyatlarından önce gelmelidir. Çünkü web siteleri, sektördeki kimliğiniz demektir. Bu kimlik doğrultusunda kullanıcılara ne kadar güven sağlarsanız o kadar kazanç sağlamış olursunuz. Bu yüzden de doğru web sitesi tasarımını sahip olmalısınız.

Web tasarım firmaları arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerekenleri ayrıntılı şekilde aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Web Tasarım Firmaları Nasıl Seçilmelidir?

 1. Öncelikle seçmeyi düşündüğünüz firmanın referanslarını incelemelisiniz. Potansiyel müşteriler bir ajansın ne kadar iyi olduğunu anlamak adına ilk önce yapılan işlerin neler olduğuna bakarlar. Yani web tasarım firmalarının web sitelerinde bulunan referans sayfasını kontrol ederek neler yapıldığını inceler ve kendileri için neler yapabilecekleri hakkında fikir edinmiş olurlar.
 2. Web tasarım firmaları seçerken kişi değil ajans seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.
 3. Seçmeyi düşündüğünüz ajansın öncelikle kendi web sitesini incelemelisiniz. Kendi internet sitelerine gösterdikleri özeni, kreatif olup olmadıklarını, ilgi çeken tasarıma imza atıp atmadıklarını bu sayede görebilir ve sizin web sitenizde nasıl bir tasarım yapacaklarını kestirebilirsiniz. Şöyle düşünün araba kullanmayı bilmeyen bir kişinin sizin arabanızı kullanmasına izin verir misiniz? Bu yüzden ilk önceliğiniz sitede gezinmek olmalıdır.
 4. SEO uyumlu web tasarım yapılmasına dikkat edin. Ayrıca seçeceğiniz firmanın web tasarım sektörüyle ilgili yaptığınız arama sonuçlarında çıkıp çıkmadığını, çıkıyorsa da kaçıncı sırada çıktığını kontrol etmelisiniz. Kendi web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkaramayı başaramayan firmaların sizin web sitenizi arama motoru sonuçlarında yükseltmesini bekleyemezsiniz.
 5. Amacı marka bilinirliğini artırmak olan, kurumsal kimliğe sahip, ticari ve resmi kaydı olan web tasarım ajansı seçmenizi öneririz.
 6. İhtiyacınız olduğu her an ulaşabileceğiniz firmaları tercih etmelisiniz.
 7. Sadece web tasarım değil, size farklı hangi hizmetleri de sunabileceklerini öğrenmelisiniz ve sunulan hizmetleri de incelemelisiniz.
 8. Teknolojik gelişmelerin takibini yapan, yenilikçi ve dinamik ekibe sahip olan firmaları seçmelisiniz.
 9. Mümkünse seçmek istediğiniz firmayı yerinde ziyaret etmeli ve yüz yüze görüşmelisiniz.
 10. Sorduğunuz soruların yanıtlarını hangi hızda verdikleri de seçiminizi etkilemelidir.
 11. Ayrıca web tasarım ekibiyle kurduğunuz iletişim de oldukça önemlidir. Size saygılı olmasına ve titizlikle çalışan bir ekip olmasına dikkat etmelisiniz.

Sonuç olarak en iyi web tasarım ajansı seçerken; kullanıcı odaklı, mobil cihazlara uyumlu, doğru ve estetik bir biçimde nesne konumlandırmasını yapabilecek, SEO altyapısına uygun ve çözüm odaklı yazılım geliştiren firmaları tercih etmelisiniz.

En iyi web tasarım firması arayışınızda referanslarımızın bize güvendiği gibi sizler de profesyonel web tasarım ekibimize güvenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için iletişim linkimize tıklayabilirsiniz.

Başlıca egegen web sitesi tasarım firmamız İstanbul web tasarım firmaları ve İzmir web tasarım firmaları arasında yer almakta ve hizmetlerini profesyonel olarak vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.