sosyal medya ajansları

Sosyal medya ajansı; Kısaca tabir etmek gerekirse sosyal medya ajansı, bir firmanın sosyal medyadaki gözü kulağıdır diyebiliriz. İnternet gün geçtikçe daha çok kullanılır hale gelmesi iletişim kanallarının çeşitlenmesini sağladı. Özellikle Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının kullanımı bu duruma sebep oldu. Artık bir habere ulaşmak, bir marka için şikayet, istek ve ihtiyaçta bulunmak için sosyal medya platformları kullanılıyor. Klasik medya platformlarının kullanıcıya olan geri dönüşünün kısıtlı olması da sosyal medya platformlarının yerini sağlamlaştırdı.Buda sosyal medya ajanslarının meydana gelmesini sağladı.

Tabi bu kadar hızlı gelişen ve büyüyen bir platform markaların dikkatini çekti. Bu durumu iyi değerlendiren markalar bilinirliklerini artırmak ve ürünlerini tanıtmak amacıyla sosyal medya stratejisi geliştirmeye karar verdiler. Bu noktada sosyal medya ajansı etkin bir rol oynamaya başladı ve sosyal medya uzmanları ile firmaların istek ve ihtiyaçlarına çözüm buldu. Sosyal medya yönetimi ile ilgilenemeyecek firmalar için adeta bir velinimet olan sosyal medya ajansı, firmaların sosyal medya platformlarından en iyi verimi almasını sağlıyor. Sosyal medya ajansları genelde büyük illerde yani İstanbul ve İzmir gibi yerlerde sıklıkla hizmet vermektedir.

İzmir Sosyal Medya Ajansı

İzmir sosyal medya ajansı firmalara karşı bazı görevleri bulunmaktadır. Bu görevler ise aşağıdaki gibidir;

 1. Ajanslar firmaların sosyal  medya platformlarında olmalarını sağlarlar. Bunu yaparken de bilinçli ve profesyonel bir sosyal medya stratejisinin oluşturulmasıdır.
 2. Bu stratejide yer alması gereken ilk görev marka dilinin belirlenmesidir. Bunu belirlerken hedeflenen kitlenin hangi nitelikte olduğunun tespit edilmesi gerekmektedir.
 3. Diğer bir görev, belirlenen marka diline uygun bir biçimde içerikler oluşturulmasıdır. Oluşturulan içeriğin kaliteli olması için sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılması ve bu kullanıcılara hitap etmesi gerekmektedir.
 4. sosyal medya ajansı izmir, sosyal medya platformlarında tüketici ve marka arasında nasıl ilişki kurulacağını belirler. Bu bağ sayesinde markanın bilinirliği daha da artacak ve pozitif bir itibar yaratılması sağlanacaktır.
 5. Firmalar en çok müşterilerinin ne düşündüklerini bilmek isterler. Anket vb. araştırma metotları sayesinde marka algısı bir yere kadar ölçülebilir. Sosyal medya iki yönlü bir iletişim kanalı olduğu için marka algısının ölçümlenebilmesi açısından oldukça etkilidir. Sosyal medya ajansı bu algıyı ölçmede en etkili taraf olacaktır.
 6. Sosyal medya ajansı, yaptığı çalışmaların raporunu firmaya sunmak durumundadır. Bu raporlar sayesinde firma ajansın neler yaptığını ve ne kadar başarılı olduğunu görebilir.
 7. İzmir sosyal medya ajansının en kritik görevi, kriz yönetimidir. Ajanslar herhangi bir kriz anının çözülmesini sağlar.

Eğer profesyonel bir izmir sosyal medya ajansları firması seçmek istiyorsanız firmanın referanslarına ve yaptığı işlere bakmalısınız. Bu yüzden firma seçimlerinizi titiz ve özveri içinde yapmalısınız.

Sosyal Medya Ajansı İstanbul

Sosyal medya ajansı İstanbul’da seçmek isteyen firmalar, bazı noktalara dikkat etmeliler. Ajans seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hedeflenen kitlenin istek ve gereksinimlerine uygun bir dilin oluşturulmasıdır. Bu amacı göz önünde bulundurarak seçeceğiniz İstanbul sosyal medya ajanslarından ajanstan kaliteli bir hizmet almak için şu hususlara dikkat etmelisiniz;

 1. Markanın güçlü yönlerinin belirtilmesi
 2. Markanın zayıf taraflarının güçlendirilmesi
 3. Hedef kitle ile iyi bir bağ kurularak, istek ve ihtiyaçlarının anlaşılması
 4. Müşteri şikayetini pozitif bir yöne çevirebilmesi ve şikayet eden müşterinin markayı benimseyebilmesi.

 

Tüm bu İstanbul sosyal medya ajansı ve diğer ajans görevlerini eksiksiz gerçekleştiren ve yukarıdaki hususlara dikkat eden sosyal medya ajansıyla çalışmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İlgili linke tıklayarak, eksiksiz bir sosyal medya yönetimi hizmeti alabilirsiniz.Veya direk uzman egegen sosyal medya ajansı yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin