seo fiyatları

Arama motoru optimizasyonu yani SEO; web siteleri için en önemli çalışmalardan biridir. Çünkü web siteleri kurulurken tek bir amaç doğrultusunda kurulur. Bu da arama motorlarının ilk sayfasında yer almaktır. Bunun için SEO çalışmalarının önemi oldukça artmıştır. SEO’nun önemi arttıkça SEO hizmeti veren firmalar arasındaki rekabet de artmaya başlamıştır. Rekabetle doğru orantılı olarak da SEO fiyatları artış göstermektedir. Pek çok firma ve uzman farklı farklı SEO fiyatı sunuyor. Bu da müşterileri işin içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Tüm bunları göz önünde bulundurduk ve SEO fiyatları neye göre belirlenir sorusunun cevabını verdik.

SEO Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

SEO fiyatları pek çok farklı unsura göre değişiklik gösteriyor.

Anahtar Kelimenin Rekabet Oranı

Her anahtar kelimenin rekabet seviyesi farklıdır. Rekabeti yüksek olan kelimelerde üst sıralara çıkmak oldukça zordur. Bu yüzden firmaların hedeflediği anahtar kelimelerin zorluğu ne kadar yüksekse fiyat o kadar yüksek olacaktır.

Sitenin Yaşı

Sitenin ne kadar süredir yanında olduğu fiyatı belirlemede önem taşır. Çünkü eski sitelerin Google’daki itibarları yüksek olacağından, bu sitelerde SEO çalışması yapmak daha verimli olacaktır. Bu nedenle yeni sitelere yapılan SEO çalışması fiyatı artırabilir.

Sitenin Anahtar Kelimedeki Sıralaması

Zaten belli bir noktaya gelmiş olan web sitelerinde SEO çalışması yapmak diğer sitelere oranla çok daha kolaydır. Bu yüzden web sitesinin hangi konumda olduğu fiyatı etkileyecektir.

Sektör Rekabeti

Eğer bulunduğunuz sektördeki rekabet yüksekse web sitenizin üst sıralara çıkması daha güç hale gelecektir. Bunu göz önünde bulunduran SEO firmaları ve uzmanları fiyatı buna göre belirler.

SEO Servisleri

Eğer firmalar ve uzmanlar ayrıntılı SEO servisi sunuyorsa fiyatta artış yaşanabilir. Bu servisler;

  • Site içi SEO analizi
  • Backlink analizi
  • Rakip analizi
  • Haftalık rapor
  • Tanıtım yazıları
  • Teknik destek
  • Ürün bazlı SEO

Referanslar

Kurumsal SEO danışmanlığı veren firmalar ya da kişiler iyi referanslara sahipse SEO fiyatlarında artış yaşanabilir.

Uzmanlık

Hizmet verecek olan SEO uzmanının profesyonelliğine dikkat etmelisiniz. Eğer size Google’da birinci sıraya geleceğinizi garanti ediyorsa profesyonel değil demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.