google reklamları

Dijital dünyanın gerektirdiklerinden biri de Google reklamlarıdır. Markalar internet kullanıcılarına kısa yoldan ulaşabilmek adına internet reklamlarının ne denli önemli olduğunu kavramış durumdalar. Google reklamları sayesinde markalar pek çok fırsattan yararlanabilirler. Örneğin web sitelerinin oldukça fazla tıklanmasını sağlayarak, ziyaretçi oranlarını arttırabilirler. Özellikle satış amacı güden markaların satışlarını attırabilmeleri için oldukça etkili bir yöntemdir. Google, dünyada en fazla kullanılan internet tarayıcısı olduğundan, her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir mecradır. Bu sebeple Google üzerinden verilen reklamlar diğer internet reklamları modellerine göre çok daha etkilidir ve istenen kitleye daha kolay ulaşım sağlar. Tüm bu sebepler akıllara Google’a nasıl reklam verilir sorusunu getirir.

Google Reklam Verme

Google reklam verme işlemleri için bir AdWords hesabınızın olması gerekmektedir. Şimdi size AdWords hesabınızı nasıl oluşturacağınızı ve reklam kampanyasını nasıl yayınlayacağınızı açıklayacağız.

  1. Eğer bir Gmail hesabınız varsa giriş yapmak oldukça basit olacaktır. Ancak hesabınız yoksa ilk yapmanız gereken işlem hesap oluşturma işlemidir.
  2. Hesap oluşturduktan sonra AdWords sitesine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra reklam vermek istediğiniz web sitesinin ismini gerekli bölüme yazınız.
  3. Böylece ilk reklam kampanyanızı oluşturmaya başlıyorsunuz. Öncelikle reklam için harcama yapmak istediğiniz günlük bütçeyi belirleyiniz.
  4. Ardından reklam vermek istediğiniz ağı seçiniz.
  5. Tıkladıktan sonra Google kullanmanız gereken anahtar kelimeleri otomatik olarak karşınıza çıkaracaktır. Ancak bu kelimeleri kullanmak istemiyorsanız kendi belirlediğiniz anahtar kelimeleri girebilirsiniz. Anahtar kelimeleri girdikçe sayfanın sağ tarafında kelimelerin aylık arama hacimlerini görebileceksiniz.
  6. Vereceğiniz reklam tekliflerini manuel olarak ayarlamanızda vardır. Bu teklifler Google’da reklamınıza tıklandığında ödeyeceğiniz ücrettir.
  7. Reklamınızı, seçtiğiniz anahtar kelimelerinin türevleri olan dikkat çekici kelimelerden seçerek yayınlamalısınız. Zaten Google, AdWords’te dikkat edilmesi gereken noktaları gösteriyor.
  8. Bu işlemleri tamamladıktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayınız.
  9. Daha sonra adres ve iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.
  10. Ardından ödeme yönteminizi seçmelisiniz. Ödeme yöntemi olarak kredi kartını kullanabilir veya para transferi yapabilirsiniz. Eğer kredi kartı seçeneğini kullanacaksanız bilgilerinizi eksiksiz bir biçimde girmelisiniz ve “Devam Et” sekmesine tıklamalısınız.

Böylelikle reklam kampanyanızı oluşturmuş olacaksınız. Kampanyanızı ne kadar çok takip ederseniz o kadar çok başarılı olursunuz. Çünkü eğer ters giden bir durum olursa anında müdahale edebilir ya da başarısız giden bir kampanyanız varsa strateji değişikliğine gidebilirsiniz.

 

Etkili bir Google reklamları süreci geçirmek istiyorsanız, uzman ekibimizin deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için ilgili linke tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.