Google, bu ayın sonunda AdWords reklamlarında önemli bir değişikliğe gideceğini açıkladı.

Artık mobil cihazlarda başka cihazlardan daha fazla arama yapıldığı için mobil deneyim beklentileri her zamankinden daha yüksek. Aslında akıllı telefon kullanıcılarının % 65’inden fazlası akıllı telefonlarını kullanırken hemen bilgi almak istiyor. Bununla birlikte, daha küçük ekranlar ve daha yüksek gecikme süresi gibi mobil kısıtlamalar, müşterilerinizin bilmek veya satın almak istediklerini görüntülemesini engelliyor.

Genişletilmiş metin reklamları gibi güncellemeler, mobil reklamları daha faydalı ve bilgilendirici hale getirmeye yardımcı olmuştu. Bu nedenle, bu ayın sonunda, mobil reklamların site bağlantıları, ek bilgi bölümleri ve yapılandırılmış snippet’lerin gösterimi değişiyor.

Kullanışlı ve Değiştirilebilir Site Bağlantıları

Site bağlantıları, insanları reklamınızdan doğrudan sitenizdeki; mağazanızın çalışma saatleri sayfası, ürün sayfaları gibi belirli sayfalara göndermenize yardımcı olur. Hem yatay butonlar hem de daha büyük dikey bağlantılar kullanarak mobil site bağlantılarının gösterimi basitleştiriliyor.

Bu, kullanıcıları sitenizin daha alakalı ve daha derin bölümlerine göndermenizi kolaylaştırır; bu arada, onlara bekledikleri türden değiştirilebilir bir mobil deneyim sunar. Erken sonuçlar, kullanıcıların site bağlantılarınızla bu yeni biçimde etkileşim kurma olasılığının iki kat fazla olduğunu göstermektedir.

Ek Bilgi ve Snippet’leri Daha Okunabilir Hale Getirme

Ek bilgiler ve yapılandırılmış snippet’ler, reklam metninizin altında ek bilgi sağlayan uzantılardır. Benzersiz bir teklif sunmak veya işletmenizin belirli bir yönünü vurgulamak olsun, işletmenizin sunduğu her şeyi göstermek için harika bir yol olabilir.

Daha önce, bu uzantıların her ikisi de reklamınızın altında ayrı bir satırda görünüyordu. Şimdi, reklam metninizle paragraf biçiminde satır halinde görünürler. Bunun anlamı, ortalama olarak, ek bilgilerinizin ve yapılandırılmış snippet’lerinizin reklamınızla birlikte gösterilebileceği anlamına gelir. Kullanıcı çalışmalarına dayanarak Google, insanların bu yeni biçimlendirmeyi daha bilgilendirici ve etkileşimli bulduklarını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.