Apple muhtemelen bir sonraki iOS güncellemesinde milyonlarca iPhone’u bırakacak. iOS 10.3.2‘nin ilk beta sürümü 5 ve 5C için destek sunmamakla birlikte, en yeni beta tekrarlama, iki cihazı listeye eklemiyor. Apple en azından, iPhone 5S‘i iOS 11’e kadar desteklemeye devam edecek.

Şimdilik test aşamasında olan ancak yaklaşan 10.3.2 sürümü eski iPhone modelleri için desteklenmeyecek gibi görünüyor. Şirketin, gelecekteki iOS 11 sürümüyle birlikte 32 bitlik uygulamalara olan desteğini düşürmesi bekleniyordu ancak Forbes’un raporuna göre, şirket 10.3.2 sürümünden itibaren birkaç 32 bitlik iPhone modelini desteklememeye başlayacak.

iphone 5

Apple, daha önceki sürümlerinde 32 bit telefonların gecikmeli olarak desteklenmesini sağlamıştı ancak, iOS 10.3.2 sürümünde bu yolu izlemeyecek. Rapora göre, Apple artık iPhone 5 ve 5C için güncelleme sunmayacak ancak 5S bu güncellemeden yararlanabilecek. Bunun nedeni 5 ve 5C’nin aksine 5S’in 64 bit mimaride inşa edilmiş olmasıdır.

2013 yılına dayanan 5 ve 5C için Apple’ın bunu yapması şaşırtıcı değil. Apple kaç adet 5C sattığını açıklamamıştı ancak 90 milyondan fazla satışı olan iPhone 5’in birçok kişi tarafından kullanılmamaya başlanacağı kesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.